v-rijnu-bylo-na-internetu-7-8-milionu-uzivatelu-tri-ctvrtiny-z-mobilnich-zarizeni
Internet Novinka V říjnu bylo na internetu 7,8 milionu uživatelů, tři čtvrtiny z mobilních zařízení

V říjnu bylo na internetu 7,8 milionu uživatelů, tři čtvrtiny z mobilních zařízení

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 11. 2020 14:00

Internetová populace ČR starší deseti let dosáhla v říjnu 7,8 milionů osob, 5,9 milionu uživatelů se k internetu připojilo z mobilního zařízení (telefon nebo tablet), přičemž výhradně na mobilních zařízeních surfuje 922 tisíc osob. Data vyplývají z aktuálních výsledků projektu NetMonitor a AdMonitoring.

Reklama
Reklama

V projektu NetMonitoru bylo v říjnu zapojeno 460 měřených serverů, na kterých uživatelé z ČR a zahraničí zhlédli 8,3 mld. stránek.

„Podzimní sezónní růst návštěvnosti v kombinaci s druhou vlnou pandemie stojí za zvýšením návštěvnosti zejména zpravodajských online médií a také webů zaměřených na zdraví. Volnější vládní opatření proti šíření koronaviru ve srovnání s jarními měsíci jsou pravděpodobně důvodem toho, že návštěvnost zatím nedosáhla březnových čísel,“ komentovala výsledky Jana Břeská, výkonná ředitelka Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

V říjnu bylo na internetu 7,8 milionu uživatelů, tři čtvrtiny z mobilních zařízení

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning