wex-300-novy-cenove-dostupny-bezdratovy-opakovac-wi-fi-signalu-od-buffalo
Novinka WEX-300 – nový cenově dostupný bezdrátový opakovač Wi-Fi signálu od Buffalo

WEX-300 – nový cenově dostupný bezdrátový opakovač Wi-Fi signálu od Buffalo

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

16. 4. 2014 08:00 4

Pokud Vám nestačí dosah vaší stávající bezdrátové Wi-Fi sítě a nechcete kupovat drahý výkonnější router, jedinou možností je pro Vás opakovač signálu. Jeden takový právě uvedla na trh společnost Buffalo.

Reklama

Opakovač neboli tzv. repeater od Buffalo byl nazván WEX-300. Je schopný vysílat v 2,4 GHz pásmu a zajišťuje rychlost přenosu dat až 300 Mb/s. Opakovač využijete především v okamžiku, kdy chcete umístit počítač v nějaké vzdálené části domu a nechcete nebo nemůžete na toto místo natáhnout síťový kabel. Poslouží také například pro rozšíření signálu na zahradu či terasu.

WEX-300 – nový cenově dostupný bezdrátový opakovač Wi-Fi signálu od Buffalo
i Zdroj: PCTuning.cz

Opakovač WEX-3000 je vybaven čtyřmi ethernetovými porty pro konektor RJ45, může tedy plnit i funkci běžného switche. Současně je repeater opatřen také tlačítkem WPS (Wi-Fi Protected Setup) pro chráněný Wi-Fi přístup. Wi-Fi signál, který WEX-300 opakuje, může být tedy chráněn několika druhy šifrování, využít můžeme WPA2-PSK (AES), WPA-PSK (AES), WPA/WPA 2 smíšené PSK (AES) a WEP (128/64bitové) šifrování.

Nutno přiznat, že se nejedná o žádný high-end výrobek, který by mohl konkurovat různým dual-band monstrům s rychlostí přenosu 1000 Mb/s a více, jedná se ale o cenově dostupný produkt, který bude většině běžných uživatelů určitě stačit. Prodej WEX-300 začne ještě v dubnu. Cena opakovače byla stanovena na 49 dolarů, tedy necelých 1 000 Kč.

Zdroj: Softpedia

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama