Zabavené věci na letištích Američané prodávají na eBay
Víte, co se asi stane s nůžkami, zapalovači a dalšími věcmi, které zabavovány při kontrolách před vstupem na palubu letadla v USA?
"Shromažďujeme věci z 12 letišť včetně JFK a LaGuardia v New Yorku, avšak také na letištích v Bostonu a Philadelphii," řekl mluvčí Ed Myslewicz State Agency for Surplus Property (SASP) na letišti v Pensylvánii. Každý měsíc jsou vyfotografovány a tříděny dvě tuny materiálu, který pak jde na online aukci.

"Tento program odstartoval v červnu roku 2004 s tím, že stát tak vydělá nějaké peníze," řekl mluvčí. A funguje to: podle Myslewicze se prodá 98 procent zabavených věcí. Nebezpečné věci jsou zabavovány kvůli zpřísněným bezpečnostním opatřením, jež nabyly platnost po 11. zářím. Zabavovány jsou kromě nožů a nůžek například také voňavky.
Mike Hooks, jeden z těch, kteří zabavené věci třídí pak dodává, že se již setkal i s poloautomatickou pistolí či granátem. "Ty však na eBay prodávat nesmíme," dodává s úsměvem.
Zdroj: Yahoo