Pokec o železe #016 - Bude Apple Vision Pro totální hit? Jaké jsou nové levné grafiky?
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #016 - Bude Apple Vision Pro totální hit? Jaké jsou nové levné grafiky?

26. 6. 2023 21:58
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček

Probereme výkon nových levných GeForce a Radeonů, zamyslíme se nad budoucností VR od Apple a zasmějeme se, jak by to asi vypadalo, kdyby EU prosadila vyměnitelné baterky do telefonů.

Úvod a představení 00:00:10
Mainstreamové grafiky GeForce RTX 4060 Ti a Radeon RX 7600 00:00:30
Bude stačit 8 GB paměti na levných GPU? 00:03:40
Brzy přijde GeForce RTX 4060 bez Ti 00:08:35
Kde je nová generace Radeonů v noteboocích? 00:12:10
VR headset Apple Vision Pro 00:15:50
Něco málo o tragédii ponorky Titan 00:36:50
EU nám tlačí uživatelsky výměnné akumulátory do mobilů 00:42:30
Starfield a další tituly poběží na konzolích pouze 30 fps ve 4K 00:58:20

Připravili jsme pro vás už šestnáctý díl našeho podcastu o všech novinkách a zajímavostech, které se staly za poslední dobu na hardwarové scéně. A zase se nám toho za poslední měsíc urodilo celkem dost.

Začneme zvolna hodnocením nových mainstreamových grafik, co pořídíte pěkně pod deset tisíc. Otestovali jsme už na PCT hned několik modelů GeForce RTX 4060 Ti a konkurenčních Radeon RX 7600. Obě karty jsou určené primárně pro Full HD, proto mají také jenom 8 GB paměti. Někomu to může přijít málo, ale má to svoje důvody. Poslechněte si, co za tím stojí.

Absolutním trhákem měsíce bylo ale něco jiného než levné GPU. Apple totiž na své vývojářské konferenci WWDC23 představilo tradičně ještě jednu věc na závěr. VR headset Vision Pro. A všichni se z toho samozřejmě posadili na zadek, protože když Apple něco udělá, tak to je se vší parádou. Ostatní výrobci VR na svých headsetech makali několik let a stejně je Apple s přehledem strčí do kapsy. Má ale šanci prorazit a pořádně rozvířit vlny virtuální reality?

Další velké téma poslední doby jsou převratné nápady, kterými nás oblažuje naše milá Evropská Unie. Sjednocení nabíjení telefonů na USB-C je celkem praktická inovace, která dává smysl. Ale nátlak úředníků, kteří chtějí po výrobcích umožnit nám uživatelům měnit baterie v moderních telefonech jak za dob starých dobrých Nokií je hodně ujetý…

Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Podcasty.cz. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama