profile-image

zivan

4 079 bodů
Zbývá 421 bodů do dalšího levelu
4 000 4 500
včera 10:31 Přečtení článku
2 b
včera 10:17 Denní návštěva
4 b
22. 6. 2026 23:19 Denní návštěva
4 b
22. 6. 2026 23:19 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
20. 6. 2026 05:46 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
19. 6. 2026 21:34 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
19. 6. 2026 18:30 Odpověď na formulář
500 b
19. 6. 2026 18:28 Přečtení článku
2 b
19. 6. 2026 18:27 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
19. 6. 2026 18:25 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
19. 6. 2026 11:43 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
19. 6. 2026 09:19 Denní návštěva
8 b
Bonus za dva dny v kuse
19. 6. 2026 09:19 Přečtení článku
2 b
19. 6. 2026 06:43 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
18. 6. 2026 22:19 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
18. 6. 2026 21:56 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
18. 6. 2026 20:22 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
18. 6. 2026 18:21 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
18. 6. 2026 18:19 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
18. 6. 2026 17:29 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
18. 6. 2026 16:12 Komentář
4 b
18. 6. 2026 16:11 Přečtení článku
2 b
18. 6. 2026 13:20 Denní návštěva
4 b
18. 6. 2026 13:20 Přečtení článku
2 b
17. 6. 2026 16:41 Denní návštěva
4 b

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
18. 6. 2026 16:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jak udrzet ten zbytek uzivatelu? Fakt ne tim, ze se kazdou chvili bude prekopavat vzhled :-(

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
14. 6. 2026 23:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@CNNX ...a zastupce Lexaru to tusi a potrebuje se rychle zbavit skladovych kusu :D

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
4. 5. 2026 10:42

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Zaujal me ten odkaz na 100% verzi. Je opravdu spravne? Ty sipky narvane pod Enter a zasahujici i do numericke casti jsou fakt 100% velikost?

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
30. 4. 2026 13:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

A bude ten notebook tenčí o 0,5mm nebo dokonce o 0,6mm? 😁

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
29. 4. 2026 07:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Maximumspeed77 Mozna to spis nema zapadni backdoory, ale jen ty cinske. A Cina je potopi hned, jak ji to prijde vyhodne.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
24. 4. 2026 19:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Nedos Taky mě hned napadlo, že v tom porovnání chybí alespoň ty klasiky. Nějaký Arctic, třeba Freezer 36 má taky dva ventilátory a stojí skoro polovinu. Pak ta Fera 5, třeba s jedním ventilátorem a se dvěma.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
13. 4. 2026 13:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Richard Ludvik Jestli si spis politici nezacli s Trumpem uvedomovat, ze by taky nekdo v USA mohl rict...tak a ted vam vypneme ten americky software...

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
3. 4. 2026 23:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Frankhorigan Tak na hry to mozna neni, ale na kancelarskou praci porad v pohode. Pokud je dostatek RAM a SSD.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
19. 3. 2026 07:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Frankhorigan "Hm… tato stránka je nedostupná"

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
7. 2. 2026 21:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kratka zkusenost se dvema DDR4 redukcemi (na redukci je oznaceni JET-5619) a 8GB A-data 3200 SODIMM modulem, ktery je otestovany v notebooku, kde Memtest86+ bezel nekolik hodin bez chyby. V socket 1200 desce s i3-10100 se automaticky nastavi 2666Mhz, vic ten procesor nepodporuje, takze pamet by to mela zvladat s prstem v nose. 2 minuty Memtestu a pres 5 tisic chyb s obema redukcemi, pri snizeni frekvence na 2400Mhz uz proslo jedno kolo testu cca 20 minut.

Takze tohle jako nouzovka s minimalni rychlosti mozna, ale na bezne pouzivani moc ne.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
5. 1. 2026 08:05 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

S tímhle jsem si hrál před lety s DDR3. A jednou se mi s neozkoušenou redukcí, která prý původnímu majiteli fungovala, stala taková nepěkná věc...SODIMM na redukci zacvaklá, redukce v desce taky, zapnutí PC, kouř a smrad a v DIMM slot očouzený a bez kusu plastu u dvou pinů. Redukce šla do šrotu, deska i paměť byla funkční.

Takže i tohle riziko existuje a u desky za 5 tisíc by to zamrzelo.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
17. 12. 2025 22:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Pjetro de Ty poklesy jsou na datech, dost pravdepodobne na datech, ktere na tom SSD lezi delsi dobu. Dosti lidem pomohlo spustit program, ktery data precte a zapise. Pak to SSD zas nejakou dobu jelo jako nove. Nebo zaloha, smazani dat a obnoveni.

A jo, cekal bych, ze to postupne s ukladanim vice bitu do bunky bude spise horsit.

Vliv by na to mohla mit i teplota, cim vyssi, tim hur.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
17. 12. 2025 10:56

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Pjetro de SSD se to tyka taky a polovicni rychlost je jeste fajn, horsi to je, kdyz se rychlosti dostanou na jednotky MB nebo se stara data uz nedaji vubec precist. Ale netyka se to jen Samsungu.

Treba tady SATA Samsung s min. rychlosti cteni 2,8MB/s : https://ibb.co/vBKK81g

Fajn je treba NVMe Kioxia s udavanou rychlosti az 4GB/s napevno napajena na desce a po pul roce klesa cteni i na 79MB/s. Nebo Adata Legend 710 s minimem 27MB/s...

Kdo ma cas, tak na foru je o tom docela dlouhe vlakno:
https://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?p=9857647

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
26. 11. 2025 22:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Slusnak123 @Slusnak123 Protoze jen ten jeden tu statistiku prodeju zverejnuje?

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
25. 11. 2025 09:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To je presne to, co se lidem pri nedostatku vytyka, ne? Sysleni tech nedostatkovych veci.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
25. 11. 2025 08:54

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Fakt je třeba ten AX ROG router, pro který vyšel nový FW před měsícem bez podpory?

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
8. 11. 2025 08:56

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Já se tomu vůbec nedivím, muzea se starají o majetek za spoustu milionů, ale peněz na provoz často moc nemají.

Do jednoho muzea jsem třeba daroval dva cca 15 let staré notebooky. Ne jako exponáty, ale zaměstnancům na práci. Něco jako Core Duo (ne Core 2), 3GB RAM, Win7, baterie mrtvá. Většina čtenářů pctuningu by je dávno zahodila, ale oni si je mezi sebou půjčují a často je využívají, když potřebují něco dělat mimo kancelář. Bez nich si vše psali na papíry a pak to přepisovali do PC v kanclu. Nákup pracovních notebooků zamítnut.

A když se rozhodlo o změně informačního systému, tak nejprve proběhla taková klasika, kdy se vybral nejlevnější dodavatel, což byla třeba začínající firma několika studentů těsně po škole, která po roce práce přiznala, že to nezvládne. Pak se vybrala firma s existujícím systémem, která ho pro potřeby muzea upravila. Jen nikdo nezadal převod dat. Peníze na to nikdo nechtěl dát, takže se rozhodlo, že to budou zaměstnanci ručně přepisovat z jednoho systému do druhého. Statisíce až miliony položek, práce na spousty let, kdy celou dobu pojedou oba systémy.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
7. 10. 2025 20:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Machrovinka bude, až v balení nebude ani ten telefon 😁

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
2. 10. 2025 17:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Intel by mohl zacit vyrabet AM4 procesory 😁

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
22. 9. 2025 10:55

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Adam Nosek @Adam Nosek Šlo by to porovnat třeba s Creative Labs Pebble v2? Ty jsou za podobnou cenu.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
8. 9. 2025 08:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@M @M Tak oni jsou urcite radi, ale nelibi se jim, ze ted vsichni vedi, jaci jsou diletanti.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
7. 8. 2025 19:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@superka @superka Na prodejnách už odmítají vydat víc objednávek najednou stejné osobě.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
4. 7. 2025 14:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@nemo @nemo Jenže právě ta zpětná kompatibilita dost lidí drží u Windows a ti tak nepřejdou k Applu nebo na Linux. Když ji zahodí, tak padne i ten důvod, proč nepřejít jinam.

Zivan
Zivan
Level 26 Level 26
15. 6. 2025 22:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Maximumspeed77 @Maximumspeed77 Tak to udelaji stejne jako minule nekteri vyrobci, kteri taky nemeli misto pro 3xxx, 4xxx a 5xxx Ryzeny. Zahodi graficke rozhrani a podporu starych procesoru. Rekneme vsechno co nepodporuje Win11, tedy vsechny Ryzeny 1xxx generace a starsi. A k BIOSu se hodi cerveny napis "Neinstalujte, pokud mate procesor z 1. generace Ryzenu".

Reklama
Reklama