2x-gigabyte-s-p45-express-ultra-durable-3
Hardware Článek 2x Gigabyte s P45 Express - Ultra Durable 3

2x Gigabyte s P45 Express - Ultra Durable 3

Z. Obermaier

Z. Obermaier

1. 12. 2008 01:00 25

Seznam kapitol

1. Úvod - Core 2 je stále na vrcholu 2. Ultra Durable 3 desky 3. Testovací sestava 4. Gigabyte EP45-UD3 5. Gigabyte EP45-UD3 - bližší pohled
6. Gigabyte EP45-UD3P 7. Gigabyte EP45-UD3P - bližší pohled 8. BIOS desek a přetaktování 9. Výkonové testy a spotřeba 10. Shrnutí vlastností desek a závěr

I přesto, že Intel uvedl svou vlajkovou loď procesorového výkonu Core i7, budou s námi čipy Core 2 ještě minimálně rok a půl. Novější čipset, než P45 Express se ale už žádný neobjeví, a tak budou desky s touto sadou jistě velmi oblíbené i následující měsíce. Gigabyte si se svými novými modely skutečně vyhrál, a my se na dva z nich podívejme v testu.

Reklama
Reklama
2x Gigabyte s P45 Express - Ultra Durable 3
i Zdroj: Pctuning

Jistě budete souhlasit, že procesory Core i7 jsou v některých oblastech skutečné významným pokrokem, a jejich výkon je vskutku excelentní. Jak už to ale bývá s novinkami, jsou za svou nynější cenu téměř neprodejné a upgrade plánují jen největší nadšenci. Výrobce nám ale už dávno před uvedením Core i7 tvrdil, že první Nehalem zkrátka nebude masovou záležitostí a to se potvrdilo. V minulých dnech zveřejněné prognózy prodeje CPU na příští rok to říkají jasně, a sám Intel počítá pro Core i7 maximálně s třemi procenty trhu.

Z této situace je zřejmá jediná věc, stávající Core 2 procesory budou stále nejzajímavějším artiklem Intelu, a také jejich penetrace na trhu bude stále větší. Základní desky s paticí LGA 775 budou tedy to, co bude výrobce desek i procesorů živit ještě minimálně rok. Očekávejme tedy záplavu nových a opravdu "nabušených" modelů s dnešními čipsety. Poslední moderní čipová sada je P45 Express, a tak většina prodaných desek roku 2009 bude jistě s tímto čipsetem. Pokud ale nebude žádný další čipset pro Core 2 uveden, zbývá výrobcům jediné - vylepšovat stávající desky s P45 Express. S tím začal jako první Gigabyte a uvádí inovovanou řadu svých desek.

Prvních modelů řady Ultra Durable 3 je osm. Jedna deska je určena pro paměti DDR3, zbylé jsou klasika pro DDR2. Pokud by vás zajímalo, jestli se vyrábí i předešlé řady desek Ultra Durable 2 s P45 Express, tak ano. Výroba probíhá souběžně, ale časem se budeme setkávat již pouze s novými modely "UD3". Cena nových desek se od stávajících nijak výrazně neliší, desky nejsou o mnoho dražší - jsou tedy platnými nástupci současných modelů. Co všechno nové desky nabízí, a co znamená ono "Ultra Durable 3" si povíme v dnešním článku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning