Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 3. 2019 03:00 25

Seznam kapitol

1. Úvod a pohled do minulosti 2. Příběh 3. Herní svět 4. Třídy obleků a výbava
5. Typy misí 6. Gameplay aneb co jsem miloval a co nesnášel 7. Závěr

Od oznámení dlouho očekávané RPG uplynulo půl druhého roku. Od kritiků po celém světě však tento tříáčkový titul sklízí nelichotivou kritiku. I my jsme den před vydáním nažhavili linku a hru podrobili důkladnému týdennímu, bezmála padesátihodinovému testu. Co se vám bude na hře líbit, a co naopak ne?

Reklama

Ve hře jsou mise rozděleny do pěti různých tříd. Nejzásadnější jsou samozřejmě Story missions. Na mapě jsou zvýrazněny dvěma šipkami směřující dolů. Obdržíte je vždy při rozhovoru s hlavními postavami, které tyto questy aktivují. Jedna z prvních misí je ovšem takový oříšek, jelikož se hraje ve Freeplay režimu a jak ve hře zpočátku tápete, snadno tohle přehlédnete.

Freeplay režim je díky svému hernímu stylu asi nejzajímavější. Můžete volně prolétat se svojí družinou krajinou a náhodně narážet na takzvané „world events“ – události, které jsou defacto jednotlivými questy. Nevýhodou freeplay režimu je malý zisk zkušeností.

Mise agentů se spouští na základě rozhovoru s členém jedné ze tří frakcí. Jejich plněním získávate kromě zkušeností i reputaci, díky jejíž úrovni je možný crafting lepších předmětů. Některé z agentských misí aktivují menší příběhové linky.

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz

Kontrakty jsou menšími úkoly jednotlivých frakcí. Jste přeci freelancer – žoldák. A právě tabule umístěné u jednotlivých členů frakcí umožňují nabízet kontrakty, které freelancer může přijmout. Jejich plněním si pak přijde na větší obnos zlaťáků, zkušeností i lootu.

Konečně mise s názvem Stronghold. Ty jsou hojně vyhledávány freelancery s nejvyšší možnou úrovní. Jsou to ty nejtvrdší výzvy, v jejichž finále si musí žoldáci poradit s nějakým bossem. Tyto mise jsou pevně nascriptované a hra v současnosti obsahuje pouze tři.

Ač mají mise různé označení, jejich pointa je vždy stejná. Někam doletět, něco udělat a vyvraždit zbytek nepřátelské armády. Během bitvy sesbírat loot, samozřejmě neumřít a následně se vrátit zpět do pevnosti, probrat předměty, pokecat s lidmi a vyrazit směrem k dalšímu questu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama