Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller | Kapitola 2

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 3. 2019 03:00 25

Seznam kapitol

1. Úvod a pohled do minulosti 2. Příběh 3. Herní svět 4. Třídy obleků a výbava
5. Typy misí 6. Gameplay aneb co jsem miloval a co nesnášel 7. Závěr

Od oznámení dlouho očekávané RPG uplynulo půl druhého roku. Od kritiků po celém světě však tento tříáčkový titul sklízí nelichotivou kritiku. I my jsme den před vydáním nažhavili linku a hru podrobili důkladnému týdennímu, bezmála padesátihodinovému testu. Co se vám bude na hře líbit, a co naopak ne?

Reklama

Nevím, jestli jde jen o můj dojem nebo jestli scénárista hry chtěl udělat příběh tak epický, že je mu těžké porozumět. Abych se tedy dobral k jádru věci, musel jsem zneužít internetový vyhledávač i přesto, že jsem hru dohrál. Hra prostě veškeré detaily nevysvětlí, respektive možná vysvětlí, ale tou dobou už ohromné množství dialogů, které se na vás valí ze všech stran, pouze odklikáváte.

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz

Planetu tohoto univerza stvořili během devíti dní bohové nazývající se „Shapers“ (volně přeloženo tvořitelé), s pomocí mocné síly „Anthem of Creation“ (Hymna stvoření). Přesná definice hymny zní: „Neznámý, stále se měnící tón.“ Jakási odvěká síla, která vytváří vesmír. Aby na jedné straně tvořila, musí na druhé straně i ničit, jen tak může být zachována existenční rovnováha vesmíru.

Bohové hymnu používali k tvorbě světa pomocí svých relikvií, ve kterých se zachytávaly její ozvěny. Během příběhu však energie hymny přetekla a zničila několik civilizací. Lidé netuší, zda hymnu stvořili bohové, či pouze využívali její sílu. Jasné je pouze to, že ji nedokázali úplně ovládnout, aby fungovala přesně tak, jak chtějí.

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdrojem veškerého zla, za kterým hymna stojí, je na této planetě místo zvané „Heart of Rage“ (Srdce hněvu). Vznik tohoto místa má na svědomí frakce Dominion veedená Doktorem Harkenem. Ten se snaží podmanit si sílu Cenotaphu – jedné z relikvií tvůrců.

Na začátku příběhu se hlavní hrdina – Freelancer beze jména, vydává právě na toto místo, aby byl spolu se svým nejlepším přítelem Halukem skoro zabit místními Titány. Vzhledem k neshodám během bitvy se oba freelanceři krátce na to rozhodnou jít vlastní cestou. Hlavní hrdina se tak se svým novým parťákem, cypherem Owenem, uhnízdí v pevnosti Fort Tarsis, kde je coby žoldák najímán na plnění nejrůznějších úkolů ve světě zmítaném zlými silami.

Anthem – Jak se dá zpackat zaručený bestseller
i Zdroj: PCTuning.cz

Abychom si to tedy shrnuli, bohové za pomoci všemocného proměnlivého tónu, který nese název hymna, stvořili svět. Hymna ale umí i ničit, a tak se její síly chopila Legie Dominion. Mladý Freelancer se rozhodne, že utne síly zla a nastolí ve světě pořádek. Takhle vysvětleno to zní celkem pochopitelně, hra vás bohužel vláčí všemožnou omáčkou, takže ani do její poloviny vlastně nevíte, co kruci vůbec děláte a jen slepě plníte mise (tedy děláte to, co vám HUD ukáže a cypher řekne) a čtete dialogy. Jdeme dál.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama