asus-f50g-levny-notebook-pro-milovniky-filmu
Mobilní zařízení Článek Asus F50G - levný notebook pro milovníky filmů

Asus F50G - levný notebook pro milovníky filmů | Kapitola 5

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

16

Seznam kapitol

1. Asus F50G - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Po delší době, kdy jsme vám přinášeli recenze hlavně dražších a výkonných notebooků jsme pro dnešní test vybrali stroj levnější a dostupný pro většinu uživatelů. Jde o notebook Asus F50G, který však není úplně běžným notebookem v kategorii do 20 000 korun. Má totiž displej s poměrem stran 16:9, Blu-ray mechaniku a čipset NVIDIA.

Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Dvojice stereo reproduktorů se sice snaží, ale výsledný dojem z reprodukce zvuku je dost slabý a sluchátka jsou i pro tento Asus naprostou nutností. Zvuk je nevýrazný už při nižších hlasitostech, u těch vyšších se navíc objevuje praskání. Na něco jako basy si samozřejmě nechte zajít chuť.

Chlazení - provedení

-pro zvětšení klikněte-
i Zdroj: PCTuning.cz
-pro zvětšení klikněte-


-pro zvětšení klikněte-

Také chlazení je řešené obvyklým způsobem a teplo se od procesoru s čipsetem odvádí pomocí heatpipe na malý pasiv, který profukuje malý ventilátor. Ten nasává vzduch zespodu notebooku a je proto paradoxní, že přesně pod ním není otvor, ale plast je plný.

Ostatní komponenty aktivně chlazené nejsou a musí spoléhat odvod tepla přes šasi.

 V kliduV zátěži
Procesor70 °C85 °C
Grafická karta67 °C88 °C
Pevný disk37 °C43 °C

Teploty procesoru a integrovaného grafického čipu (který má jako jeden z mála teplotní čidlo), jsou dost vysoké, ale kritické nejsou, takže komponenty by měly bez problémů ustát i několikaletý provoz. Dobré také je, že se nikde výrazněji nezahřívá šasi, takže například při psaní vám nic nebude zahřívat ruce.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows/Sledování filmů

V klidu, například při sledování videa, je notebook tichý, i když při noční práci bez sluchátek ventilátor uslyšíte. Rušit vás však určitě nebude.

Hraní 3D počítačových her

Horší je to v zátěži. Ventilátor má totiž omezený přísun vzduchu, a tak pořádně přidá. Při plné zátěži je vcelku hlučný a pokud potřebujete vysoký výkon a zároveň na notebooku pracovat, pak se může stát, že vám otravný ventilátor bude vadit. V ostatních případech stačí vzít sluchátka a pustit si nějakou příjemnou hudbu. Ani tak však hlučný ventilátor třeba večer není zrovna příjemný.

Záruka

Notebook vyrobil Asus, takže záruční podmínky jsou jako obvykle přesně podle zákona. Dva roky záruka, notebook posíláte do servisu a ten má 30 dní na opravu. Žádná možnost rozšíření ani nic jiného.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama