bitfenix-nyni-nabizi-elegantni-skrin-pandora-v-provedeni-pro-zakladni-desky-atx
PCTuning Novinka

BitFenix nyní nabízí elegantní skříň Pandora v provedení pro základní desky ATX

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
23. 11. 2015 17:00 2 Sdílej:

Firma BitFenix rozšířila svoji nabídku počítačových skříní o nový přírůstek v podobě elegantní skříně Pandora ATX, která je, jak už název napovídá, určena pro instalaci základních desek typu ATX.

Reklama
Reklama

Tato novinka vychází ze staršího modelu Pandora, který bylo možné osadit pouze základními deskami micro-ATX či mini-ITX.  Pro velkou popularitu této elegantní skříně se však výrobce rozhodl vydat také novou verzi, která dokáže pojmout také větší základní desky formátu ATX. Pandora ATX bude nyní k dostání pouze v černé barvě, ale ve dvou variantách a to Pandora ATX a Pandora ATX Core. 

 

Zásadní rozdíl mezi oběma modely tkví v tom, že verze Core má mírně slabší výbavu a nemá na čelním panelu umístěný programovatelný displej BitFenix ICON. Mírně odlišně je pak řešený také vnitřní prostor, kdy je například verze ATX Core vybavena pouze třemi 3,5" a dvěma 2,5" pozicemi pro disky, zatímco model ATX  nabídne po čtyřech pozicích od každého typu. 

 

Odlišností je také to, že Pandora ATX má již v základu předinstalovaný jeden 140mm ventilátor za čelním panelem společně se zadním 120mm větrákem. Varianta Core se pak omezuje pouze na předinstalovaný zadní ventilátor. Za přední panel nicméně můžeme u obou verzí celkem nainstalovat buď tři 120mm nebo dva 140mm větráky. Stejně tak můžeme vrchní panel osadit třemi 120mm či dvěma 140mm ventilátory, popřípadě ekvivalentním radiátorem vodního chlazení.

 

Pro rozšiřující či grafické karty je na zadním panelu připraveno 7 pozic. Výrobce uvádí, že grafické karty mohou mít délku až 440 mm, chladič instalovaný na procesor může mít výšku až 160 mm a napájecí zdroj délku až 220 mm. PSU je u verze Pandora ATX schované pod spodním krytem. Svými komponentami se můžeme u obou variant pokochat přes velké okno do bočnice.

 

Pro vedení kabelů jistě oceníte 20mm prostor za držákem základní desky, do něhož může být kabeláž sváděna řadou pogumovaných otvorů. Skříni nechybí ani I/O panel umístěný na vrch čelního panelu. Na něm najdeme po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0 společně s dvojicí audio konektorů pro připojení sluchátek a mikrofonu. Mezi další výbavu patří kupříkladu také prachové filtry. 

 

Jediné, co nám zatím výrobce o své novince neprozradil, je její cena, která bude pravděpodobně o něco vyšší než u původního modelu Pandora. Ten je u nás k vidění za částku kolem 3 000 Kč. Nutno dodat, že varianta Core bude samozřejmě o něco levnější. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning