clubhouse-odesila-konverzace-uzivatelu-do-ciny
Novinka Clubhouse odesílá konverzace uživatelů do Číny

Clubhouse odesílá konverzace uživatelů do Číny

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 2. 2021 15:34 2

Kdo není na Clubhouse, jakoby nebyl. Nová sociální síť, která funguje na principu živého podcastu, je mezi uživateli každým dnem populárnější a to navzdory tomu, že běží zatím jen na zařízeních od Applu a přístup do ní je omezený pozvánkami.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
5
Reklama

Autoři Clubhouse od samého začátku tvrdí, že síť nic ze svého obsahu nearchivuje. Jakmile se virtuální místnost, kde pokec probíhá, zavře, už nemáte možnost jak se do ní vrátit a nic si nejde poslechnout zpětně.

Že informace o uživatelích a jejich konverzacích ale možná nejsou v bezpečí, dokazuje zpráva stanfordské internetové observatoře (SIO). Její výzkumníci upozornili na několik bezpečnostních zranitelností Clubhouse. Jednou z nich je, že síť přes internet přenáší unikátní identifikátory uživatelů v takzvaném prostém textu (anglicky plain text). Ty tedy nejsou nijak šifrovány ani jinak zabezpečeny.

Clubhouse odesílá konverzace uživatelů do Číny
i Zdroj: PCTuning.cz

Mnohem závažnější je ale zjištění, že Clubhouse posílá data na servery start-upu Agora, který „virtuální klubovně“ zprostředkovává back-end a základní infrastrukturu. V SIO zjistili, že součástí dat jsou i audio nahrávky z konverzací.

To je alarmující zjištění, protože je známo, že legislativa Číny každou tamní firmu zavazuje k tomu, aby v případě potřeby spolupracovala s režimem. Pokud tedy čínské úřady Agoru požádají o zpřístupnění uživatelských dat, ta nemůže to odmítnout.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama