dasung-paperlike-253-je-monitor-jako-zadny-jiny
Novinka Dasung Paperlike 253 je monitor jako žádný jiny

Dasung Paperlike 253 je monitor jako žádný jiny

Mirek Kočí

Mirek Kočí

2. 1. 2021 15:00

Dasung Paperlike 253 je na dnešní poměry vcelku neobvyklý monitor. Má 25,3palcový displej a na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby ovšem nebyl typu E Ink, jaký dobře známe z elektronických čteček knih. Hodí se tak primárně pro práci s textem, nikoli ke sledování filmů nebo hraní her.

Reklama
Reklama

Použitý panel má rozlišení 3 200 × 1 800 bodů, což není vůbec špatné. Zvládne zobrazovat ale pouze 16 odstínů šedé a jeho obnovovací frekvence nás asi také úplně nenadchne. Proto je otázkou, jak se bude obrazovka chovat například při rolování textu. Je totiž obecně známo, že displeje čteček knih nemají vysokou obnovovací frekvenci a tady to asi nebude jinak.

Monitor Dasung Paperlike 253 se začne prodávat v Číně v přepočtu za částku kolem 30 tisíc korun. Levný tedy rozhodně není. Otazník visí nad jeho dostupností na ostatních trzích.

Dasung Paperlike 253 je monitor jako žádný jiny
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning