Dell Alienware 610M - mimozemské torpédo zabíjí s kabelem i bez | Kapitola 2
Seznam kapitol
Krátce po spatření žhavé koule na obloze byl v jednom z kráterů nevadské pouště nalezen artefakt. Vědci se domnívají, že nepochází z naší galaxie. Zjistili, že záhadný předmět je ultimátní zbraní počítačových hráčů, která v sobě skrývá senzor s rozlišením 16 000 CPI a díky energetickým článkům nepotřebuje přídavný zdroj napájení.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware
S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…
Přední strana krabičky zobrazuje myšku v celé své parádě. V levém horním rohu je vyzdvižena informace o výdrži baterie, měla by držet až 350 hodin na jedno nabití. U pravého okraje je zmíněna citlivost optického senzoru, kterým je myš osazená.

Levá strana zobrazuje tvar myši, zmiňuje ovládací software, opět citlivost senzoru, počet tlačítek a podsvícení.

Na pravé straně je zmíněno pouze označení modelu s grafickým podkladem.

Zadní strana pak přehledně zmiňuje spoustu parametrů myši. Obrázek můžete rozkliknout, pokud si chcete počíst.

Po vysunutí vnější krabičky na vás čeká překvapení. Myš je naprosto luxusně usazená v plastovém výlisku.

Na levé straně vnitřní krabičky najdete stručné obrázkové instrukce, jak s myší zacházet a jakým způsobem ji zapojit. Prakticky ani není třeba manuál.

Po vyjmutí myši z krabičky najdete v balení také papírové desky s dokumentací.

Aby těch překvapení nebylo málo, pod deskami se ještě ukrývá dvoumetrový kabel micro USB a dongle. Už jen preciznost, s jakou je vyrobeno balení myši, mě strašně překvapila.

Ale už se pojďme podívat na samotnou myš. Je poměrně dlouhá, tělo připomíná torpédo. Její tvar symetrický s výrazným zaoblením.

Zadeček myšky zdobí podsvícený znak Alienware. Další světelné diody jsou umístěny pod tlačítkem u scrollovacího kolečka a na rovných spodních ploškách myši, které připomínají křídla. Tlačítko umístěné pod scrollovacím tlačítkem se dá stisknout ve dvou polohách, buď dopředu nebo dozadu. V základním nastavení slouží k přepínání CPI.

Z bočního pohledu jsou podsvícená křídla myši vidět lépe. Levá strana je osazena dvěma tlačítky atypického vzhledu. Boční část myši je plastová, místo drolící se gumy opatřil výrobce boky designovými zářezy.

Pravý bok je identický s tím levým, jen mu chybí ta dvě ohromná tlačítka.

Scrollovací kolečko je pogumované s vystouplými pruhy po svém obvodu. Bohužel s ním nelze klikat do stran, ukrývá tedy jen jedno tlačítko. Levé a pravé tlačítko je konstrukčně oddělené, fungují nezávisle.

Speciální pozornost věnujte tunelu u čumáku myšky. Konektor Micro USB je usazen hlouběji v nitru těla myši. K němu se vrátím ještě později.

Spodní část je opatřena dvěma velikými kluznými plochami na stranách a třetí menší uprostřed. Ve spodní části myši je ukrytý bezdrátový dongle. Je skvělé, že přijímač je ukrytý přímo v těle myši. Usnadňuje to přenášení celého kompletu, mnozí výrobci bezdrátových myší na toto jednoduché řešení bohužel často zapomínají. Nad recieverem se nachází tlačítko zapínaní, druhý přepínač v horní části slouží k nastavení rychlosti scrollovacího kolečka.

Přiložený veliký dongle ve své podstatě ani není potřeba, ale jeho použití je praktické.

Na jeho širší straně je umístěný konektor USB, do kterého se dá připojit reciever.

Z druhé strany je pak stejný tunel ke konektoru micro USBw, jaký najdeme na myši. Připojením kabelu tak získáme praktickou prodlužku myšího přijímače. Výhodou je, že nabíjecí kabel nezabírá další prot USB a když chcete myš nabít, prostě odpojíte kabel od donglu a připojíte do myšky. Navíc ho nemusíte nikde lovit, celou dobu se válí na stole. Za mě perfektní nápad.
