deska-gigabyte-z590-aorus-xtreme-je-snem-vsech-fajnsmekru
PCTuning Novinka

Deska Gigabyte Z590 AORUS Xtreme je snem všech fajnšmekrů

Mirek Kočí
Mirek Kočí
10. 1. 2021 20:37 9 Sdílej:

Příchod desek pro procesory Intel s čipovými sadami 500 Series je na spadnutí. Nově se dozvídáme také o modelu Gigabyte Z590 AORUS Xtreme, určenému nejnáročnějším uživatelům a overclockerům. V jeho výbavě nechybí nic včetně naddimenzovaného systému napájení – kolem patice lze napočítat 21 fází (20+1). Každá má mít přitom po 100 amperech.

Reklama
Reklama

Kromě toho deska nabídne 2,5Gb/s i 10Gb/s Ethernet, rozhraní Thunderbolt 4 a také WiFi 6E, což je nový standard pracující také v 6GHz pásmu. Pohled na obrázek dále odhaluje tři sloty PCIe ×16, přičemž dva využijí sběrnici 4.0 a potěší i tři M.2 pozice (dvě ve verzi 4.0). A aby toho nebylo málo, v desce by měl být integrován i dosud nepředavený audio kodek Realtek ALC4080.

Přesnou dostupnost základní desky Gigabyte Z590 AORUS Xtreme v obchodech neznáme. A výrobce zatím neupřesnil také cenu. Ale levná určitě nebude, atakovat by mohla klidne hranici 14 tisíc korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning