do-prodeje-zamirila-skrin-evolveo-functio-x
PCTuning Novinka

Do prodeje zamířila skříň Evolveo Functio X

mirek-koci
Mirek Kočí
20. 6. 2018 11:30 Sdílej:

Podle výrobce nová skříň klade důraz na maximální omezení hluku počítače, který je generován ventilátory chlazení. Functio X má oproti běžným skříním navíc tlumicí boční panel vyplněný akustickým izolačním materiálem. Pro zvýšení tlumicího efektu je izolačním materiálem vybavena také bočnice a čelní panel, který je odklápěcí. Skříň podporuje základní desky Intel i AMD a je kompatibilní i s formátem micro ATX.

Reklama
Reklama

Design skříně se vyznačuje strohými liniemi a zatmaveným čelním panelem. Levá, průhledná strana skříně nabízí podhled na použitý hardware. Functio X je dostatečně vybavena i prachovými filtry. Spodní prachový filtr je výsuvný, druhý prachový filtr na čelní straně skříně je odnímatelný. Odnímatelný je i kryt nad zdrojem a je vyroben z kouřového plexiskla.

Skříň je určena pro grafické karty s maximální délkou 423 mm a pro CPU s maximální výškou 163 mm. Nechybí prostor pro dvě externí mechaniky 5,25" má čtyři pozice pro interní disky 3,5", případně pro SSD. Hardwarové vybavení lze dále rozšířit pomocí osmi slotů PCIe. Přední panel obsahuje přepínač I/O, dva porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Na předním panelu je mimo jiné vstup a výstup pro sluchátka a mikrofon, dále i ovládání otáček ventilátorů.

Uživatelé mohou využít i sedm pozic pro ventilátory. U předních (tři ventilátory) a horních (tři ventilátory) pozic je možné volit mezi větráčky s průměrem 120 nebo 130 mm. Jedna pozice pro 120mm ventilátor je na zadní straně skříně. Do těchto pozic je možné umístit i vodní chlazení s výškou 72 mm, respektive 60 mm. Skříň se dodává bez ventilátorů.

Dostupnost a cena

Full ATX tower Evolveo Functio X se prodává za doporučenou koncovou cenu 1 399 Kč včetně DPH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning