evropska-komise-zada-jednotne-nabijecky
PCTuning Novinka

Evropská komise žádá jednotné nabíječky

Michal Kleman
Michal Kleman
16. 2. 2009 00:00 60 Sdílej:

Po zákazu klasických žárovek, které mají být nahrazany "úspornými," jenž při zapnutí spotřebují téměř desetkrát tolik energie, než staré dobré žárovky, se Evroská komise opírá do výrobců mobilních telefonů.

Reklama
Reklama

Ekologie pravděpodobně vládcům západní eropy trošku vlezla na mozek a ten jim bohužel zezelenal. Pokus o šetření energie pomocí úsporných žárovek je pochopitelný (i když podle mnohých ne úplně opodstatněný), ale o tom po tom. Komise chce nyní snížit produkci toxického odpadu z elektroniky, a to zavadením jenotných nabíječek pro mobilní telefony. Výrobci tak nebudou muset s každým telefonem dodávat novou nabíječku a záreveň si budeme moci všichni půjčovat jednu.

Prezident evropské informační a komunikační asociace návrh Evropské Komise ihned po předání odmítl s tím, že jde o nerealizovatelný plán. Nabíječka, která se má podobat modelu dodávanému k Nokii N79 Eco, by měla být na trhu v nejbližších několika letech. Je otázkou, zda hodlá EK zakázat čtyřjádrové procesory a Quad SLI, přeci jen jde také o "žravou" záležitost. Nemluvě o tom, že když už chce cenzurovat internet, mohla by rovnou zakázat i ten...

Podle Tech Connect Magazine

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning