intel-core-i7-6700k-pretaktovan-temer-nad-hranici-7-ghz
PCTuning Novinka

Intel Core i7-6700K přetaktován téměř nad hranici 7 GHz

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
19. 8. 2015 18:00 20 Sdílej:

Profesionálnímu overclockerovi a zakladateli webu HKEPC Chi Kui Lamovi se povedl zajímavý kousek. Dokázal totiž procesor Intel Core i7-6700K, tedy vlajkovou loď nové generace Skylake, přetaktovat téměř na 7 GHz.

Reklama
Reklama

Jedná se o doposud nejvyšší frekvenci dosaženou s procesorem Intel Core 6. generace. K přetaktování zmíněný overclocker využil inženýrský vzorek procesoru (nikoli komerčně běžně dostupný model) Core i7-6700K, který byl samozřejmě chlazen za pomoci tekutého dusíku. Procesorem byla při dosažení tohoto úspěchu osazena základní deska ASRock Z170 OC Formula, která se pochlubí 17fázovým VRM.

 

Procesoru sekundovaly operační paměti Ripjaws 4 od firmy G.Skill a pro napájení celého systému byl využit napájecí zdroj s výkonem 1300 wattů. Konkrétní takt, kterého Chi Kui Lam dosáhl, byl 6998,88 MHz, což je téměř 75 % navýšení oproti referenční frekvenci. Napětí procesoru bylo zvýšeno z 1,2 V na 1,888 voltu. Aby bylo dosaženo tohoto výsledku, musel overclocker zakázat tři ze čtyř jader a také blokovat využití HyperThreading. 

Zdroj: KitGuru

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning