Internetový switch za 55 tisíc vyfiltruje zvuk a vaši peněženku
Společnost Synergistic Research představila internetový switch, který by měl zlepšit požitek ze streamované hudby. Jeho cena je v porovnání s obyčejnými switchi astronomická.
Posloucháte hudbu skrze streamingové služby a toužíte po lepší kvalitě zvuku? Místo prémiového Spotify účtu za pár desítek korun na měsíc můžete své peníze investovat mnohem lépe. Například do Switche za padesát tisíc a kabelů, které místo odstínění signálu vyfiltrují spíše vaši peněženku.
Speciální zařízení od Synergistic Research se prezentuje jako ethernetový switch pro milovníky kvalitního audia. Podstatné specifikace si ovšem výrobce za tuto cenu nechává pro sebe. Nevíme tedy, zda se jedná o gigabitový nebo lepší switch, nebo zda disponuje vzdálenou správou. Z obrázků víme, že má switch pět portů a kromě počítače tak můžete doma zapojit třeba sluchátka, reproduktory, gramofon a další hudební vybavení, běžně (ne)disponující internetovou přípojkou.
Výrobce ke switchi prodává i značně větší uzemňovací stanici, která se rozměry blíží spíše k racku serveru. Jmenuje se SR Ground Block a přesně o tomto modelu na webu výrobce najdeme prakticky nula relevantních informací. Vzhledem k cenám ostatních produktů spíše uzemní váš rozpočet.
Recenzí Ethernet Switche UEF zatím není mnoho. Jedna od Roberta Youmana ovšem potvrzuje, že zařízení opravdu vylepšuje kvalitu streamovaného audia. Autor nicméně jedním dechem dodává, že jde o subjektivní hodnocení, které závisí také na setupu. Zvuková kvalita se v jeho případě vyrovnala nahrávkám uloženým přímo na disku a v některých případech byla srovnatelná s vinylovými deskami. Jde tak podle recenzenta o dobrou investici, pokud posloucháte kvalitní nahrávky online.
Zajímavější jsou popisky ze samotného webu. Výrobce se samozřejmě nechlubí RGB barvičkami, pro které by se jistě našel důvod, proč ruší kvalitu zvuku. Zařízení tak dostalo vzhled nudného set-top-boxu ze začátku digitalizace televizního vysílání. Tvůrci povyšují dílenské zpracování na úroveň Galilea, ačkoliv nejzajímavějším prvkem je přišroubovaný karbonový vršek. Interní komponenty a samotný princip je podobně absurdní.
Switch filtruje a uhlazuje zvuk z internetu díky kouzelným frázím jako EM Cell technologie. Autoři jsou si ovšem vědomi, že digitální zvuk je horší než špičkový analogový. Ztotožňují se tedy s následujícím tvrzením.
Největší požitek z digitální hudby získáte tak, že nebudete poslouchat analogovou.
Plně tak vyjadřují svůj záměr, abyste si koupili předražený switch, místo rozumné investice do analogu.
Nyní k cenám. Switch vás vyjde na 2 595 dolarů, v přímém přepočtu jde o více než 57 tisíc korun. Netřeba dodávat, že kvalitní DAC a sluchátka udělají řádově větší rozdíl za podobnou sumu.
Výrobce nabízí i různé druhy internetových kabelů. Za osm lépe izolovaných RJ-45 UEF CAT 7 kabelů dáte 449 dolarů. Každý z nich má metr na délku a jeden vás v přepočtu vyjde na 1 250 korun.
Dražší varianta kabelů s názvem Galileo SX obsahuje EUF filtr s grafenem a technologii eliminující digitální šum. Kabel vás přijde na 2 995 dolarů za jeden metr (66 tisíc korun).
K dispozici jsou i napájecí kabely s aktivními rezonančními obvody a řada dalšího příslušenství. Aby byl ve všem pořádek, délka internetových kabelů je uvedena v metrech, napájecí kabely jsou ve stopách, rozměry v palcích a váha v librách. Ceny samozřejmě v dolarech.
Ceny za zcela výhodné balíčky sahají až k desíti tisícům dolarů. Pokud už plánujete plnit košík, musíme vás zklamat. Kliknutí na koupi vás totiž zcela intuitivně přesměruje na generický formulář. Zde si ani nemůžete zvolit produkt, o který máte zájem. Ten musíte ručně vypsat a následně vás někdo někdy kontaktuje. Implementace eshopu byla evidentně nad rozpočet.