JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu
Článek JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

4. 2. 2014 02:30 43

Seznam kapitol

1. Dvě věže 2. Case z Humpolce 3. Věž plná vody 4. Výsledné řešení? 5. Resumé?

Pořádně nabušenou sestavu jsme tu už nějaký ten pátek neměli, takže potěší, když se můžeme na nějakou podívat hodně zblízka. JSC SilentTower nezaujme ani tak výběrem komponent uvnitř, jako spíše špičkovým vodním chlazením v externím provedení. Díky dnešnímu článku můžete popřemýšlet, zda byste podobnou ocenili i doma.

Reklama
Reklama

Na zakázku stavěných sestav, které navíc vybočují z řady tím, že nejsou pouhým puzzle z nakoupených komponent, ale mají určitou přidanou hodnotu, není nikdy dost. Právě dnešní článek je věnován jedné takové, která nabízí exkluzivní komponenty, jež nabídnou slušný výkon, ale také lahodí oku. Hlavně zde ale vyčnivá externí chlazení.

V tomto případě je pečlivě vybíraná nejenom každá komponenta, ale především je v nadstandardní míře řešeno chlazení, díky čemuž byla volba vodního okruhu takřka jasnou logickou variantou. Vzduch jednoduše takovou účinnost nenabídne.
JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Ještě předtím, než se dostaneme k popisu sestavy jako takové a nějakým podrobnostem, musím také trochu nasypat popel na vlastní hlavu. Jelikož mi testy a fotky této sestavy leží v notebooku už nějaký ten pátek, může se zdát, že tato konfigurace na „dnešní“ poměry trochu zaostává. Byla totiž postavená začátkem léta. I přesto věřím, že díky originálnímu zpracování bude i v novém roce poměrně příjemnou podívanou.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Taktéž musím upozornit, že se jedná o sestavu stavěnou na zakázku, takže byla i určitá omezení, která specifikoval zákazník. V tomto případě nebylo požadavků málo. Chtěl totiž v maximální míře využít komponenty ze své dřívější sestavy. Ty sice nepatří do starého železa, jelikož se jednalo o takřka nový hardware, nicméně bylo nutné brát na to ohled. Jmenovitě jde především o grafickou kartu a SSD.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Podstatný pro realizující firmu byl požadavek na vzhled a zpracování. Zákazník požadoval kvalitní case ve stříbrné barvě a externí chladicí systém. Vše s možností budoucího upgrade celé sestavy, tedy například rozšíření na SLI. Z tohoto důvodu musela být použita dostatečně velká case, ale i dostatečně dimenzovaný zdroj apod.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Níže tedy uvádím kompletní specifikaci, ve které jistě na první pohled zaujme volba grafické karty. Použita je totiž karta GTX 690 značky Gainward, i když by byla tehdy vhodnějším a zajímavějším GeForce GTX Titan. Jak již bylo ale řečeno, kartu již majitel dodal z původní sestavy, takže nebylo možné použít jinou. Ostatní komponenty byly volené tak, aby utvořily adekvátní celek. Požadavkem zákazníka bylo i 24 GB RAM. Použity byly nakonec 8GB moduly značky G.Skill.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Teď tedy víme, s jakým hardwarem jdeme do boje, ale to rozhodně není vše. Je nutné vybrat správnou case, efektivní chlazení a vše spojit takovým způsobem, aby celek komfortně a bez chyb fungoval.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning