JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu
PCTuning Článek

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

4. 2. 2014 02:30 43

Seznam kapitol

1. Dvě věže 2. Case z Humpolce 3. Věž plná vody 4. Výsledné řešení? 5. Resumé?

Pořádně nabušenou sestavu jsme tu už nějaký ten pátek neměli, takže potěší, když se můžeme na nějakou podívat hodně zblízka. JSC SilentTower nezaujme ani tak výběrem komponent uvnitř, jako spíše špičkovým vodním chlazením v externím provedení. Díky dnešnímu článku můžete popřemýšlet, zda byste podobnou ocenili i doma.

Reklama
Reklama

Tento článek rozhodně neměl být nějaký sáhodlouhým rozborem nadstandardně řešené počítačové sestavy, pouze jako takový nenápadný pohled na něco, co je možné vytvořit, pokud chcete investovat do výkonných komponent a myslíte případně i na budoucnost, kdy myšlenka na výměnu celé skříně i vodního chlazení spolu s jinou základní deskou je pro vás nemyslitelná. Hliníkový obr od Lian-Li a k tomu nadstandardně výkonný a efektivní vodník Aqua Computer v externím provedení jistě bude sloužit ještě dalším generacím hardware, než pouze tomu, které je v tomto článku zmíněn.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

I když se ale jedná o profesionálně zpracovanou case, jednoznačně se i zde najdou nedostatky, které by propříště mohly být odstraněné. Ať je to zmíněné vedení hadic, či ne zcela dotažený cable-management. Výhodou je bezesporu úžasný výkon chlazení, ale také tichý, respektive takřka pasivní provoz při běžné práci. 

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

A pokud se ptáte na výkon, tak ten už z dnešního pohledu není tak bombastický, nicméně mohu prozradit například výsledky testu 3D mark 2011, kde sestava dosáhla 15 219 bodů a s nejvyšším nastavením jsem se dostal na 5 629 bodů. Tato čísla jsou dle mého názoru velmi slušná a osobně si myslím, že by mohla být ještě lepší, kdyby byla grafická karta výkonově více upravená. Po stránce chlazení zde potenciál je, takže třeba příště.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

A ptáte se na příkon celé sestavy? Předpokládám, že ano, jelikož při 1500W se dá vytušit, že bude vyšší, ale kupodivu jsem se nedostal nad 500 W. Nejvyšší spotřeby bylo dosaženo při zátěžovém testu, kde příkon vystoupal na 472 W včetně vodního chlazení. V klidovém stavu, respektive při běžné kancelářské práci, se spotřeba pohybovala kolem 120 W. Úžasná je však hlučnost, která nepřesáhla 18 dB(A) ani při zátěžovém testu. Ještě by to chtělo nějak úplně zredukovat ventilátory v case a jednalo by se o opravdu špičkový systém.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

A co říci na závěr? Možná odpověď na otázku, kolik taková hračka vlastně stojí. V době, kdyby si sestavu přebíral majitel, což už dnes bohužel nějaký ten pátek je, se cena kompletního řešení pohybovala kolem 120 tisíc korun. Dnes by měl samozřejmě hardware trochu nižší hodnotu, nicméně cena chladícího systému a case se příliš nezměnila, takže na tyto dvě položky si musíte připravit alespoň 29 tisíc korun, nemluvě o tom, co stojí další příslušenství, jako bloky, hadice, apod.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

Nicméně doufám, že alespoň z části vás tato sestavy inspirovala.

Za zapůjčení děkujeme JSComputers.

JSC SilentTower – ticho za jakoukoliv cenu

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning