MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu
Recenze MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

Z. Obermaier

Z. Obermaier

28. 9. 2021 23:00 26

Seznam kapitol

1. Herní notebook za 99 000 Kč! 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI GE76 Raider – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI GE76 Raider – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (Intel Core i9-11980HK) Výkon procesoru (Intel Core i9- 10. Testy herního výkonu (RTX 3080) 11. Závěr

V této složité době solidní herní desktop v podstatě nekoupíte, a pokud ano, bude vás stát nekřesťanské peníze. Notebooky ale skladem jsou, a herní výkon nabízí skvělý. Testovaný model se MSI navíc opravdu povedl. Jde o nejvýkonnější herní stroj na trhu.

Reklama
Reklama
MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

Balení je shodné pro desítky modelů tohoto výrobce. Klasická papírová krabice bez většího potisku, uvnitř je pak už jen samotný počítač a trocha příslušenství. Toho také moc není. Kromě manuálů najdeme jen napájecí zdroj a napájecí kabel ke zdroji. To je všechno.

MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu
MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

Náš kousek je kompletní a finální model pro český trh. Šel k nám přímo z kanceláře MSI, a číslo modelu na krabici sedí. Věříme tedy, že obsah balení je víceméně kompletní. Na obrázcích vidíte zmíněný napájecí zdroj, zbytek tvoří jen stručný manuál. A už se pojďme věnovat konfiguraci.

Specifikace

Na úvod rychlosti shrnutí základních vlastností a výbavy notebooku. Displej je IPS rozměru 17,3" s rozlišením 1920 × 1080 bodů. Tentokrát s 360 Hz panelem, zvolit si ale můžete 144Hz i 240Hz. Nejvyšší konfigurace ale určitě bude mít problém s utáhnutím her na tak vysokých snímkových frekvencích i s nejvýkonnějším mobilním GPU současnosti, je to nesmysl. Je to čirý marketing, který, snad s výjimkou profesionálního hraní na nejnižších detailech, prakticky k ničemu není.

MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

Osazený je procesor Intel Core i7–11980HK se základním taktem 2,6 GHz a maximálním Turbem 5,0 GHz. Jde o 10nm osmijádro Tiger Lake s HT (16 vláken). PCH čip (čipset) tvoří HM570, jde o obdobu desktopového H570. Čipset nabízí dva kanály pamětí DDR4–3200 MHz a šestnáct linek PCI–E 4.0. K dispozici je trojice rozhraní x4 PCI–e M.2. Osazený je pouze jeden disk. Grafika GeForce není umístěná na modulu MXM, ale je pevnou součástí základní desky. Jde o GPU GA104 (GeForce RTX 3080) s 16 GB GDDR6 pamětí. Lze použít i integrované GPU u procesoru Intel. Ovšem jen ve specifických případech, o tom později.

MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu

Operační paměť má nadstandardní kapacitu 64 GB ve dvou modulech. Rychlost pamětí je 3200 MHz. Důležité je také říci, že jde o moduly dual rank, tedy ty nejvýkonnější možné. Tentokrát tedy není herní výkon nijak omezován, což se od kapacity 32 GB na modul čeká. V této kapacitě jde vždy o paměti dual rank.

Disková výbava je také nadprůměrná. Systémový disk tvoří SSD disk NVMe Samsung s čipy 3D TLC. U našeho konkrétního stroje má disk kapacitu 2 TB. Je možné osadit i druhý a třetí disk M.2. Mechanika zcela chybí, tentokrát ale najdeme čtečku karet.

Pěkná je konektorová výbava. Máme trojicí portů USB 3.0 a dvojici portů USB–C. Nabízí tři výstupy pro monitory, fyzicky je tu DisplayPort a HDMI a přes USB–C získáte další DisplayPort. Bezdrátové technologie zastupuje Wi-Fi i Bluetooth z čipu Killer. Zmínit musím také baterii s kapacitou 99,9 Wh a hmotnost notebooků 2,9 kg. Operačním systémem jsou Windows 10 Home v 64bitové verzi. Rozměry vidíte v tabulce spolu s oficiální českou cenou 99 900 Kč s DPH.

MSI GE76 Raider: Nejlepší herní notebook na trhu
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning