MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake
Procesory, Paměti, Desky Recenze MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake

MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

26. 4. 2022 07:30 6

Seznam kapitol

1. Absolutní highend od MSI 2. Představení desky a obsah balení 3. Detaily desky 4. Testovací sestava
5. BIOS desky 6. Přetaktování Core i9-12900KS 7. Závěr

V dnešním testu se podíváme na druhý nejvyšší model pro Intel Alder Lake od MSI. Deska nabízí tu nejvyšší výbavu, kterou lze v roce 2022 mít. Thunderbolt 4, WiFi 6E, 2,5G síťové karty, pět slotů M.2 a mnoho dalšího.

Reklama
Reklama

Deska se prodává ve zcela běžné krabici, která v podstatě není ničím zajímavá. Opět zde zcela chybí logo MSI, což mne překvapilo už u první desky od MSI v této řadě.

MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake

MSI ke svým deskám vyšší třídy přibaluje zajímavé drobnosti. Na obrázku vidíte hromadu manuálů a kartiček s různými kódy. Dále je zde aršík nálepek na kabely, USB disk se softwarem, štětec a hadřík na čištění, sada šroubováků, kovový štítek na počítačovou skříň (vypadá jako trsátko). Opět si všimněte absence loga MSI, všude je pouze typický drak.

Klasická je pak výbava kabely. 4× SATA doplňuje řada různých propojek ventilátorů a kabelů RGB. Ty jsou různé pro zařízení Corsair a dalších výrobců. Také vidíte několik sloupků pro disky M.2 a anténu pro WiFi.

MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake

Deska samotná je hodně podobná své předchůdkyni s čipsetem Z590, což se dalo čekat. Jeden zásadní rozdíl tu ale je, deska není formátu ATX, ale větší E-ATX. Deska mírně narostla do šířky. Nabízí tak o několik slotů M.2 víc než předchůdkyně.

Napájecí kaskádu a čipset skrývají masivní chladiče, které mají svůj smysl. Napájení desky moc nehřeje, ovšem to platí pro běžné taktování doma, s extrémy už to bude jiné. Co ale opravdu hodně topí, je čipset; chladič je i při běžném provozu hodně horký. MSI to vyřešilo protažením jeho chladiče přes celou desku.

MSI MEG Z690 ACE: Špičková deska pro Intel Alder Lake
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning