nvidia-popira-ze-opusti-pole-s-cipsety
Novinka Nvidia popírá, že opustí pole s čipsety

Nvidia popírá, že opustí pole s čipsety

Michal Kleman

Michal Kleman

5

Je tomu pouze několik hodin, co se na internet dostaly zprávy o konci výroby čipsetů společností Nvidia a na světlo světa se již dostávají informace, že jde o "kachnu."

Reklama

O ukončení výroby čipsetů mluvily tři celkem věrohodné servery (X-Bit Labs, The Inquirer a DigiTimes), nyní však další ze serverů, který pokládám za věrohodný (a to DailyTech) dementoval původní zprávy. Ty se odvolávaly na thaiwanské výrobce základních desek, Daily Tech byl však kontaktován přímo Nvidií.

Nvidia popírá, že opustí pole s čipsety
i Zdroj: PCTuning.cz

Brian Burke přesvědčoval DailyTech informacemi o tom, že jejich podíl na trhu je silnější než kdy jindy, a že se ho opravdu nehodlají vzdát bez boje. Podle něj mají čipsety nForce na platformě AMD podíl až 60%, SLI je stále preferovaná Multi-GPU platforma díky její perfektní škálovatelnosti, kompatibilitě s hrami a stabilitě ovladačů a na závěr, nForce 790i SLI je prý doporučována recenzenty po celém světě, díky jejímu výkonu při práci s pamětmi, taktovacím potenciálěm a podporou SLI.

Burke také řekl doslova, že se těší až přinesou nové produkty řady MCP pro platformy Intelu i AMD. I přesto, že se nás Nvidia pokusila ujistit o tom, že "nakapituluje," můžeme mít ještě mnoho pochybností a nejistot. Spekulovalo se například o tom, že Nvidia se stane partnerem Applu při tvorbě vlastního čipsetu, ale stále nemá licenci na QPI, takže v následujících Macintoshích by tato "koalice" byla pro Apple zbytečná (pokud nepřejde na jiné proceosry). Nechme se překvapit jak se s tímto problém grafický gigant popere.

Podle Daily Tech


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama