prvni-fotky-finalniho-physx-ppu-od-asus
PCTuning Novinka

První fotky finálního PhysX PPU od ASUS

novak-radek
Novák Radek
19. 9. 2005 22:00 16 Sdílej:

Server Hardspell uveřejnil na svých stránkách první fotografie fyzikálního akcelerátoru (PPU) s PhysX čipem od ASUS.

Reklama
Reklama
Podle serveru Hardspell je výrobek již hotov a velmi brzo bychom se již měli setkat s jeho uvedením na veřejnost. Při pohledu na kartu a jejím srovnání s referenční kartou od AGEIA je vidět, že ASUS PCB trošku pozměnil a upravil k obrazu svému – vypadá teď velmi podobná klasické grafické kartě, hlavně díky klasickému chlazení. Vybavena by pak měla být vlastními 128MB GDDR3 pamětí.


PhysX v podání od ASUS

PhysX je čip vyvinutý společností AGEIA a je zaměřený na akcelerování fyzikálních výpočtů (interakce předmětů, ragdoll efekty, reálná voda, atd...) ve hrách, popřípadě speciálních CAD/CAM aplikací. S jeho podporou se v budoucnu budeme moci potkat například v hrách založených na enginu Unreal 3.0, Bet on Soldie: Blood Sport, Dogtag, či pokračování Sacred.referenční karta od AGEIA

Jistou dobu se také spekulovalo, že PhysX má být přítomen i v nové konzoli od SONY PS3 – což je i částečně pravdou. Sony zakoupilo od AGEIA SDK upravený pro jejich Cell procesor.

Zdroj: VR-Zone, Hardspell, Gamers Depot

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning