radeon-hd4850-toxic-s-chladicem-zalman
PCTuning Novinka

Radeon HD4850 Toxic s chladičem Zalman

ctibor
Ctibor
11. 7. 2008 03:00 15 Sdílej:

Po speciální verzi Radeonu HD4850 s chladičem Zerotherm od firmy Powercolor, přichází Sapphire se svým přírůstkem do rodiny Toxic.

Reklama
Reklama

"Toxické" verze grafických karet od společnosti Sapphire vždy přichází se zvýšenými takty a nereferenčním chlazením a nejinak tomu bude i v případě Radeonu HD4850. Frekvence, na kterých poběží jádro a paměti, zatím nevíme, ale hlavní změna, která se týká použitého chlazení, byla odkryta. Narozdíl od předchozího Radeonu HD3870 Toxic, u kterého odpadní teplo odváděl speciální chladič s technologií "vapor chamber", nyní sazí Sapphire na osvědčený chladič od společnosti Zalman.

Přesně se jedné o Zalman VF900-Cu, tedy celoměděný chladič s ventilátorem ve středu, který je opravdu hodně podobný, tomu který je použitý na kartě od firmy Powercolor. Jedná se o opravdu dobrý chladič s poměrně vysokým výkonem a nízkým prahem hlučnosti (nemám sice osobní zkušenost, ale podle ohlasu jeho uživatelů, by tomu tak mělo být). O chlazení pamětí se pak budou starat klasické malé hliníkové heatsinky a větší měděný pasiv je připevněn i na regulátoru napětí. Kdy se k nám tato verze Radeonu HD4850 dostane zatím nevíme, ale nemělo by tomu být dlouho. Doufejme, že cena bude příznívá - můj osobní tip je hodnota ne moc vysoko nad hranicí 4000Kč.

Zdroj: Fudzilla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning