Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši
i Zdroj: Logitech
Herní příslušenství Recenze Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši

Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši | Kapitola 5

David Jiránek

David Jiránek

25. 10. 2022 23:50 22

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Porovnání modelů 3. Obsah balení, vzhled a ergonomie 4. Software, spínače a senzor 5. Závěr

Logitech oživil ikonickou myš G502 v novém provedení. Herní myš, která v roce 2014 přinesla nebývalou ergonomii, logicky rozmístěná tlačítka a kvalitní provedení, se po mnoha částečných iteracích zrodila ve zcela novém, přesto velmi povědomém provedení. Bude to ovšem stačit na úspěch ve světě, kde herní myši váží o desítky gramů méně a nabízejí stejné funkce?

Reklama

Závěr

Logitech G502 X Plus je povedeným nástupcem oblíbeného modelu G502. Přináší řadu vylepšení v podobě modulárního tlačítka sniper, nových hlavních spínačů a modernějšího vzhledu. Pozitivem je také lehce nižší hmotnost a u bezdrátové varianty možnost připojení přes USB-C. Kvalita zpracování zůstala na vysoké úrovni a ergonomicky jde o jednu z nejlepších herních myší.

Také senzor Hero 25K podává nadprůměrné výkony a v každém ohledu s ním budete spokojeni. Software umožňuje o pár nastavení více, jinak vše zůstává při starém. Tvorba maker, ukládání profilů do myši, podpora pro PowerPlay a dobrá výdrž. To vše si G502 X Plus zachovala.

Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši
i Zdroj: Logitech

Na druhou stranu Logitech úplně vypustil možnost osadit myš závažím. Dále zůstává relativně hlasité kolečko a spínače se zdají být lehce tužší a hlasité.

Pro někoho tak bude rozhodující cena. Drátovou G502 seženete za cenu okolo tisícovky ve slevě. G502 X v drátové verzi stojí 2 199 korun, připlatíte si tak tisícovku za lehčí myš s novými spínači a upraveným tlačítkem sniper. Přijdete ale o podsvícení.

U variant Lightspeed je rozdíl také přes tisíc korun. Starší G502 Lightspeed stojí 2 290 korun, nová G502 X Lightspeed pak 3 699 korun. Lákadlem zde může být čistě bílá verze. Opět přitom chybí RGB podsvícení a váha už není tak rozdílná.

Testovaná G502 X Plus pak stojí 4 199 korun, což je pořádný skok nahoru oproti základní bezdrátové variantě. Připlácíte si přitom jen za podsvícení RGB. Největší konkurence G502 X je tak předchozí model.

Pokud chcete podobné množství tlačítek a dobrou ergonomii, nabízejí se modely od Razeru (Basilisk), SteelSeries (Rival 9 a Aerox 9) a řady dalších. V mnoha případech je cena nižší. Největší nevýhodou G502 X je tak dle mého názoru cenová politika. Předchůdce totiž vyjde značně lépe a konkurence je mnohdy trochu levnější. Pokud vám ovšem nevadí si za provedení, ergonomii a funkce připlatit, jde o skvělou myš. V poměru ceny a výkonu nejlépe vyjde bezdrátová G502 X, která díky absenci RGB podsvícení dosahuje nižší hmotnosti. Upgrade na USB-C také potěší.

Logitech G502 X Plus

Verdikt

Nová verze myši G502 přináší stále dobrou ergonomii, špičkový senzor a řadu dobře umístěných tlačítek. G502 X Plus získala také nové opticko-mechanické spínače a vyměnitelné tlačítko sniper. Cena ovšem stoupla dost vysoko a model Plus přidává jen podsvícení. Tlačítka jsou zároveň dost hlučná a chybí možnost upravit si hmotnost myši.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning