Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši
i Zdroj: Logitech
Herní příslušenství Recenze Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši

Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši

David Jiránek

David Jiránek

25. 10. 2022 23:50 22

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Porovnání modelů 3. Obsah balení, vzhled a ergonomie 4. Software, spínače a senzor 5. Závěr

Logitech oživil ikonickou myš G502 v novém provedení. Herní myš, která v roce 2014 přinesla nebývalou ergonomii, logicky rozmístěná tlačítka a kvalitní provedení, se po mnoha částečných iteracích zrodila ve zcela novém, přesto velmi povědomém provedení. Bude to ovšem stačit na úspěch ve světě, kde herní myši váží o desítky gramů méně a nabízejí stejné funkce?

Reklama

Pro někoho ikonická myš

Když se řekne Logitech myš, někomu se zřejmě vybaví model G MX518 z roku 2005. Už v té době přinesla tato myš 8 tlačítek, senzor A3080 s DPI až 1600 (u senzoru A3080E bylo DPI až 1800). Rád bych se tu rozpovídal o této pro mnohé ikonické myši, faktem ovšem je, že jsem ji v ruce nikdy neměl. Jako mladší ročník považuji za ikonickou myš Logitech totiž zejména model G502, o kterém se zde budeme bavit.

Sám jsem si G502 ve verzi Proteus Core pořídil krátce po vydání v roce 2014. Šlo podle dobových recenzí o jednu z ergonomicky nejlepších myší na trhu, která zároveň nabízela dobrou konstrukční kvalitu a slušný senzor. Jelikož jsem na hraní stříleček moc nebyl, nezajímala mě tolik hmotnost nebo naprosto špičkový senzor. Chtěl jsem univerzálního pracanta a společníka do každé hry s pár tlačítky navíc. G502 se jevila jako ideální volba.

Po letech se na mé G502 porouchalo kolečko, přesedlal jsem na těžkou SteelSeries minulé generace, a nakonec se vrátil k G502 Lightspeed, novější bezdrátové verzi se snímačem HERO.

Za pár let, co jsem G502 pustil z ruky, se jen máloco změnilo. Logitech si totiž uvědomil obří popularitu myši a začal ji postupně vylepšovat kdekoliv, jen ne ergonomicky. Proč přece měnit to, co funguje. Základní G502 neměla ani barevné podsvícení, to přišlo až s modelem Proteus Spectrum. Následoval nový senzor HERO, který vyměnil celkem obyčejný PMW3366 s DPI až 12000. Dalším vylepšením byla verze G502 Lightspeed Wireless, tedy už čtvrtá iterace jedné myši a tento model zůstal aktuální až do letošního roku.

Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši
i Zdroj: Logitech

Osm let Logitech jen kosmeticky měnil G502, aby myš zapadla do aktuální doby a přinášela trendy jako konkurence. Šlo o podsvícení RGB, lepší snímač a bezdrátovou konektivitu. Ano, zejména u poslední verze výrobce i lehce upravoval konstrukci. Bezdrátová myš oproti drátovým překvapivě zhubla. Zároveň jsme se dočkali i barevných variant SE (černá s bílými detaily) a KDA (bílá s černými a modrými detaily). Obojí přitom pouze v drátové variantě.

Logitech G502 má za sebou kus historie a až do dnešního dne jde o dobrou myš. Zvláště, když je ve slevě, což se stává poměrně často. Přesto myš už v dnešní době zaostává, co se funkcí i konstrukce týče. Napraví tyto neduhy model G502 X, nebo jde prakticky o tu stejnou myš?

Recenze Logitech G502 X Plus – nostalgický návrat ikonické myši
i Zdroj: David Jiránek
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning