Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče
Článek Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Marek Vacovský

Marek Vacovský

20. 10. 2014 04:00 44

Seznam kapitol

1. Úvod a základní informace 2. Parametry SoC 3. Výkon a výdrž v číslech 4. Zpracování a design, displej a zvuk
5. Prohlídka systému, fotoaparát a webkamera 6. Doplňková výbava – ovladač, pouzdro a stylus 7. Hry, streamování z PC po LAN i Internetu a nahrávání 8. Závěr a zhodnocení

Podíváme se na výkonný tablet Nvidia Shield, který pohání nejnovější čipset Tegra K1. I díky tomu se jedná o zařízení, které je zaměřeno na hraní více než veškerá konkurence. Povíme si i o speciálním gamepadu, aplikacích nebo stylusu. Jak vypadá nejnovější procesor z dílen Nvidie a je pro mobilní hráče tou nejlepší volbou?

Reklama
Reklama

Jelikož se u nás prvního září začal oficiálně prodávat tablet Nvidia Shield, musel tento kousek zavítat i do naší redakce. Adam Vágner si jej přede mnou nejprve na chvíli půjčil a nahrál pro vás pár videí. Tablet potom ještě chvíli cestoval po zahraničí, než se dostal ke mně na podrobnou recenzi.

Tablet nám zapůjčila Nvidia v plné parádě se vším příslušenstvím, které můžete k tabletu zakoupit. Konkrétně se jedná o speciální ovladač a pouzdro, jež poslouží i jako stojánek. Stylus je integrovaný již v tabletu a dostanete jej samozřejmě už v základu.

Mimochodem, jde o první oficiálně prodávané zařízení s Tegrou K1 v tuzemsku, v České republice jej nabízí exkluzivně Alza.cz (v ČR můžete objednat ještě MiPad od Xiaomi, které ovšem v Česku oficiální distribuci nemá).

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Kromě testování tabletu a příslušenství se také podíváme na SoC Nvidia Tegra K1, jenž si rozhodně zaslouží naši pozornost a otestujeme jej jak při hraní náročných her, tak i v benchmarcích. Už nyní ale můžeme navnadit tím, že za sebou nechává veškerou konkurenci – dokonce i v současné době u špičkových smartphonů nejoblíbenější Snapdragon 801 od amerického Qualcommu.

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Nyní se podíváme na to, co vlastně tablet jako takový nabídne. Jak už jsme zmínili, vybaven je SoC Nvidia Tegra K1 se čtyřmi jádry, který doplňují 2 GB paměti RAM a 16GB úložiště dat (po prvním spuštění je pro uživatele k dispozici zhruba 11,7 GB prostou). Kromě toho tablet nabídne 8palcový displej s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů či baterii o kapacitě 19,75 Wh.

Jako systém pak poslouží Android ve verzi 4.4 KitKat a téměř čisté podobě. Jako raritu pak můžeme uvést, že tablet nabídne na první pohled nezvykle kvalitní přední fotoaparát s rozlišením 5 Mpix (zadní strana nabídne též rozlišení 5 Mpix). Mezi další výbavu patří Bluetooth v nízkoenergetické verzi 4.0 nebo GPS a čip Glonass. Za zmínku rozhodně stojí i dvoupásmová Wi-Fi (802.11n 2×2 MIMO 2,4 GHz a 5 GHz). Nicméně holá technická fakta si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

To by na úvod stačilo, nyní se podíváme jak na samotný SoC, tak hlavně i na celý tablet a šikovné příslušenství.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning