Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče

Marek Vacovský

Marek Vacovský

20. 10. 2014 04:00 44

Seznam kapitol

1. Úvod a základní informace 2. Parametry SoC 3. Výkon a výdrž v číslech 4. Zpracování a design, displej a zvuk
5. Prohlídka systému, fotoaparát a webkamera 6. Doplňková výbava – ovladač, pouzdro a stylus 7. Hry, streamování z PC po LAN i Internetu a nahrávání 8. Závěr a zhodnocení

Podíváme se na výkonný tablet Nvidia Shield, který pohání nejnovější čipset Tegra K1. I díky tomu se jedná o zařízení, které je zaměřeno na hraní více než veškerá konkurence. Povíme si i o speciálním gamepadu, aplikacích nebo stylusu. Jak vypadá nejnovější procesor z dílen Nvidie a je pro mobilní hráče tou nejlepší volbou?

Reklama

Jelikož se u nás prvního září začal oficiálně prodávat tablet Nvidia Shield, musel tento kousek zavítat i do naší redakce. Adam Vágner si jej přede mnou nejprve na chvíli půjčil a nahrál pro vás pár videí. Tablet potom ještě chvíli cestoval po zahraničí, než se dostal ke mně na podrobnou recenzi.

Tablet nám zapůjčila Nvidia v plné parádě se vším příslušenstvím, které můžete k tabletu zakoupit. Konkrétně se jedná o speciální ovladač a pouzdro, jež poslouží i jako stojánek. Stylus je integrovaný již v tabletu a dostanete jej samozřejmě už v základu.

Mimochodem, jde o první oficiálně prodávané zařízení s Tegrou K1 v tuzemsku, v České republice jej nabízí exkluzivně Alza.cz (v ČR můžete objednat ještě MiPad od Xiaomi, které ovšem v Česku oficiální distribuci nemá).

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Kromě testování tabletu a příslušenství se také podíváme na SoC Nvidia Tegra K1, jenž si rozhodně zaslouží naši pozornost a otestujeme jej jak při hraní náročných her, tak i v benchmarcích. Už nyní ale můžeme navnadit tím, že za sebou nechává veškerou konkurenci – dokonce i v současné době u špičkových smartphonů nejoblíbenější Snapdragon 801 od amerického Qualcommu.

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Nyní se podíváme na to, co vlastně tablet jako takový nabídne. Jak už jsme zmínili, vybaven je SoC Nvidia Tegra K1 se čtyřmi jádry, který doplňují 2 GB paměti RAM a 16GB úložiště dat (po prvním spuštění je pro uživatele k dispozici zhruba 11,7 GB prostou). Kromě toho tablet nabídne 8palcový displej s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů či baterii o kapacitě 19,75 Wh.

Jako systém pak poslouží Android ve verzi 4.4 KitKat a téměř čisté podobě. Jako raritu pak můžeme uvést, že tablet nabídne na první pohled nezvykle kvalitní přední fotoaparát s rozlišením 5 Mpix (zadní strana nabídne též rozlišení 5 Mpix). Mezi další výbavu patří Bluetooth v nízkoenergetické verzi 4.0 nebo GPS a čip Glonass. Za zmínku rozhodně stojí i dvoupásmová Wi-Fi (802.11n 2×2 MIMO 2,4 GHz a 5 GHz). Nicméně holá technická fakta si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Recenze Nvidia Shield Tablet: pro skutečné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

To by na úvod stačilo, nyní se podíváme jak na samotný SoC, tak hlavně i na celý tablet a šikovné příslušenství.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama