Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny
i Zdroj: Asus
Herní příslušenství Recenze Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny

Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny

David Jiránek

David Jiránek

22. 11. 2022 09:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod a specifikace 2. Obsah balení, konstrukce a pohodlí 3. Zvuk a test mikrofonu 4. Závěr a hodnocení

Herní sluchátka nemusejí stát mnoho tisíc korun, mít v balení dedikovanou zvukovou kartu a umět bezdrátové připojení. Většina uživatelů si vystačí s připojením přes 3,5mm jack, dobrým mikrofonem a adekvátním zvukovým projevem. Asus ROG Delta S Core mají až zbytečně komplikovaný název na to, jakou jednoduchost a dobrý poměr ceny a kvality nabízejí. Jde o povedený značkový budget, o který si můžete napsat pod stromeček.

Reklama

Základ toho důležitého

Rodina headsetů ROG Delta už je celkem velká. Nalezneme tu „eskové“ modely, varianty „Core”, bezdráty i speciálnější verze Animate. Sám jsem byl před testem z hierarchie sluchátek trochu zmaten. Asus trochu nešťastně nepoužívá přehledná číselná označení jako třeba Sony nebo SteelSeries. Naštěstí mají na webu přehlednou tabulku, kterou vidíte níže.

Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny
i Zdroj: Asus

Z obrázku je patrné, kam můžeme zařadit dnes testovaný model ROG Delta S Core. Jde o novinku v portfoliu a zároveň low-end. Na tom samozřejmě není nic špatného, pokud sluchátka nabídnou za málo peněz hodně muziky.

Specifikace

ROG Delta S Core se připojují jen skrze 3,5mm jack (combo, v balení je i rozdvojka). Žádnou zvukovku USB u nich nehledejte. Mikrofon je na první pohled obyčejný, analogový. Chybí mu indikátor stavu a jakékoliv propracovanější filtrování ruchů. Na druhou stranu je odpojitelný a jak si ukážeme v dalších kapitolách, není vůbec špatný. Lze ho navíc vypnout přepínačem umístěným na jednom z náušníků. Asus si sluchátka nechal certifikovat pro používání s Discordem a TeamSpeakem.

Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny
i Zdroj: Asus

Tabulka také neprozrazuje specifikaci driverů. Ty jsou v této cenové kategorii do dvou tisíc nadstandardní. Jde o neodymové 50mm měniče Asus Essence a sluchátka mají impedanci 32 ohmů. Reprodukovaný frekvenční rozsah je 20 Hz až 40 kHz, u mikrofonu pak 100 Hz až 10 kHz. Citlivost mikrofonu je -40 dB.

Zvuk dokáží sluchátka reprodukovat v klasickém stereo režimu, případně ve virtuálním 7.1 skrze Windows sonic. Váha je velmi příjemných 270 gramů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning