Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny
i Zdroj: Asus
Herní příslušenství Recenze Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny

Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny | Kapitola 4

David Jiránek

David Jiránek

22. 11. 2022 09:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod a specifikace 2. Obsah balení, konstrukce a pohodlí 3. Zvuk a test mikrofonu 4. Závěr a hodnocení

Herní sluchátka nemusejí stát mnoho tisíc korun, mít v balení dedikovanou zvukovou kartu a umět bezdrátové připojení. Většina uživatelů si vystačí s připojením přes 3,5mm jack, dobrým mikrofonem a adekvátním zvukovým projevem. Asus ROG Delta S Core mají až zbytečně komplikovaný název na to, jakou jednoduchost a dobrý poměr ceny a kvality nabízejí. Jde o povedený značkový budget, o který si můžete napsat pod stromeček.

Reklama

Závěr

Těžko něco vytknout. Asus s headsetem ROG Delta S Core neriskoval, což se vyplatilo. Vzít konstrukci z vyšších modelů je sázka na jistotu. Povedla se tak celková konstrukce a sluchátka patří mezi ty pohodlnější. Zvukový projev rozhodně neurazí, avšak ani nepřekvapí. Je zkrátka průměrný a na tuto cenovou kategorii odpovídající. Při hraní vás ani nenapadne, že byste potřebovali něco víc.

Naopak překvapil mikrofon. Jeho podání v klidu předčí několik dražších modelů u konkurence. Bonusovým bodem je také přítomnost výměnných náušníků.

Sluchátka Asus ROG Delta S Core v testu: základ pro všechny
i Zdroj: Asus

Pokud se podíváme na konkurenci, tak nejprodávanějšími sluchátky do dvou tisíc jsou na Alze HyperX Cloud II. Ty mají rozhodně horší mikrofon a hrají obdobně. ROG Delta S Core budou pohodlnější v oblasti náušníků.

Pak zde máme zástupce Yenkee, Niceboy a podobných značek, v rámci CZC zase CZC.Gaming sluchátka. Lze předpokládat, že Delta S Core budou ve všech případech lepší. V akci za podobnou cenu seženete také Corsair HS65 Surround nebo nové SteelSeries Arctis Nova 1. Zde už je výběr o něco těžší. Osobně bych řekl, že Corsair mají o něco lepší mikrofon, nicméně Delta S Core jsou pohodlnější. Roli může hrát i nemožnost odpojení mikrofonu u Corsairu. SteelSeries Arctis Nova 1 pro změnu nenabízí náhradní náušníky v balení.

Celkový výběr v této kategorii mohou rozhodnout detaily jako design, příslušenství a důraz na kvalitu mikrofonu a zvuku. Záleží tak, jaké máte preference. ROG Delta S Core v této kategorii své zákazníky najdou.

Hodnocení

Pokud bych měl si měl z letošních modelů drátových sluchátek do dvou tisíc nějaká vybrat, zřejmě to budou ROG Delta S Core. Kombinace skvělé ergonomie, nadprůměrně znějícího mikrofonu a konstrukční kvality zde udělala své. Se zvukovým projevem jsem byl k dané ceně spokojený a z praxe jsem ocenil náhradní náušníky, které časem odejdou, ať chcete, nebo ne.

Kdo hledá rozumně levný headset, rozhodně bude s ROG Delta S Core spokojený. Za 1 799 korun zde ucítíte kompromisy, těm se nikdo nevyhne, avšak ani jeden vás nebude štvát. Asus zvládl přinést vyvážený poměr funkcí za danou cenu a myslel při tom na praktické aspekty. Jde tak o jeden z lepších headsetů do dvou tisíc korun.

Asus ROG Delta S Core

Verdikt

Asus ořezal specifikace sluchátek z rodiny ROG Delta na těch správných místech. Díky tomu Delta S Core působí solidním dojmem. Nadchnou fajn mikrofonem a ergonomií, neurazí zvukem. Dobrá volba v dané kategorii.

Co se nám líbí a nelíbí?

Kvalita zpracování
Náhradní náušníky v balení
Nadprůměrný mikrofon
Pohodlí
Pevně uchycený kabel
Výsuvná část hlavového mostu nemusí přečkat hrubé zacházení
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning