sony-xperia-1-bude-obsah-zobrazovat-ve-4k
Novinka Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K

Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 3. 2019 18:00 1

Sony patří již několik let ke značkám, kterým to zrovna ve smartphonech moc nejde. Změnit by to mohla chystaná Xperia 1, což nebude telefon jako každý jiný. Už samotný displej s poměrem stran 21:9 má nezvyklý a chlubí se mimo jiné i tím, že nabídne vysoké 4K rozlišení.

Reklama

4K displej měl sice už starší model XZ5 Premium, maximálního rozlišení svého panelu však tento telefon využíval jen v některých aplikacích – a to třeba ve videopřehrávači nebo fotogalerii. V případě nové Xperie 1 už má být vše jinak, jak prozradila softwarová podpora výrobce. Většinu obsahu si majitelé nové Xperie tedy vychutnají v rozlišení 4K. Výjimku budou tvořit aplikace třetích stran, které zatím nejsou/zpočátku nebudou aktualizovány a samozřejmě hry.

Mít displej s vysokým rozlišením je dnes pro špičkové smartphony v podstatě otázkou prestiže. QHD, tedy minimálně 2 560 x 1 440 pixelů, je u top modelů již roky standardem. Přesto však výrobci v systému běžně nastavují nižší rozlišení. Odpověď proč tomu tak je, se sama nabízí: vysoké rozlišení při běžném používání není potřeba a jen negativně ovlivňuje výdrž baterie.

Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama