Zpět na článek

Diskuze: Test Core i7-6700K (Skylake) a Core i7-5775C (Broadwell)

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

jaro.jaro
jaro.jaro
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 09:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

na jesen - ziadne pretaktovanie nepotrebujem.
asi nastal cas na vymenu mojej 8 rocnej zostavy C2Duo 8400 a cipset Z 68 (tusim)+ GK G8800

pif666
pif666
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 09:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Procesor je to bezpochyby vyborny, chipset potesil mozno este viac ako samotny cpu. Avsak ked spocitam, kolko by ma stal upgrade z 2500k a kolko tym ziskam ... Viem, ze navysenie vykonu pri mojej praci nepostrehnem, bolo by to vyhadzovanie penazi von oknom. Vidim to tak, ze upgrade urobim az ked sa nieco z PC pokazi.

Tazka doba pre vyrobcov, nic nas nenuti a ani nemotivuje na upgrade.

Eddward
Eddward
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@pif666 njn tazka doba pre nich, ale oni to uz davno predvidali a pripravili sa na to... preto predsa existuju bajne kurvitka v doskach... tie kludne po 2-3 rokoch mozu odist a to ta bude motivovat ked taku dosku uz nezozenies :)

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@pif666 Doporučuji koupit náhradní desku pro LGA1155. Ač se Obr snaží, ani "nové" Intely nikoho nepřesvědčí o upgrade. Ano, možná jedno procento těžkých nadšenců.
Do budoucna je tendence snižovat nároky na CPU. S příchodem DX12 se nezačnou vyvíjet lepší a sofistikovanější hry s inteligentnější AI a podobně, tohle musí totiž někdo naprogramovat a to stojí peníze na vývoj. Pouze opadne nutnost mít pro bezproblémové hraní silný jednovláknový procesor. Vrátí to do hry procesory AMD a starší kusy od Intelu.

Wakizashi
Wakizashi
Level 1 Level 1
13. 8. 2015 10:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer NA DX12 jsem zvědavý, jak to odlehčí CPU. Až na výjimky mně nyní stále stačí C2Q6600@3,0 GHZ (případně 3,6, pokud mám pocit, že 3,0 GHz je málo).

Můj první seriózní PC jsem dal přítelce (C2Q6600+P5E+HD7870), pořídil si Haswella @4,7GHz, ale i podtaktovaný na 2.0 GHz jsem nevyužil naplno, tak celá sestava šla k novému majiteli. Já si pak sestavil jiný C2Q 6600 a P5Q a jen přikoupil tichou, úspornou GTX 960 (po 14 letech jsem dal šanci Nvidii) a můžu hrát slušně hry ve FHD jako je Witcher 3 na high s Hairworks (1,07 přidává nastavení úrovní Hairworks do "options") apod. Sice to mám lockunté na 30 FPS, ale to old-school gamerovi nevadí u RPG.:-)

Dříve jsem se honil za technickými zázraky, trhači asfaltu, ale dnes to vidím jinak. Mnoho ostatních to vidí asi i podobně.

Frago
Frago
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 14:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer No tak mňa v celku presvedčil, mám PC postavené na AMD platforme s chipsetom 880g a na tom FX 6300. Pôvodne som len plánoval kupiť si novú MB pre to AMD, ale asi už radšej zafinancujem aj do PC a dosku by som kupil tak či tak, myslím, že také i5 6600 ponukne lepší výkon ako FX 6300.

pif666
pif666
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer Tak ja mam rad HW, mam rad novinky ... Takze ak nahodou odide doska nebudem to brat tragicky. Budem to brat ako signal a s radostou upgradnem ;-).
Vysoky vykon na jadro je vzdy univerzalnejsi, AMD nic nepomoze len prist s novou a dobrou generaciou CPU ...

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
12. 8. 2015 09:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer @pif666: A tak to já mám taky rád nový hardware, ale odcamcaď pocamcaď.
Od té doby co jsem prodal i5-2500k a vyměnil ho za i7-3770k si pořát tak nějak říkám, jestli jsem ty peníze neměl vrazit do něčeho jiného, protože nárůst výkonu je pozorovatelný opravdu jen v benchmarku nebo při kompresi videa. S tou i5 bych si zkrátka nejspíš stále s rezervou vystačil.
Videa teď stejně kóduju na stroji, který mi doma jede tak jako tak nonstop a je umístěný tam, kde nikoho neruší a zároveň mi nedělá problémy si na výsledek počkat.

snajprik
snajprik
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 14:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer @pif666: Ale u AMD mas 8 jadro na 4GHz za 4k Kc a ten slabsi vykon nepostrehnes. Undervolting o 0,3V u AMD das hravo a spotreba ti klesne o 40% a za tie peniaze co usetris cpu 7k pamat 2k doska 1k si kupis viac ram vaci SSD lepsiu GPU...

pif666
pif666
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 14:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@cursedslayer @snajprik: Su aplikacie, ktore bezia v 1-2 vlaknach a im je jedno ze CPU ma 8 jadier. Vacsi vykon na jadro je stavka na istotu. Pri mojom sposobe vyuzitia PC a v dnesnej dobe jednoznacne intel. AMD fandim, kupoval som CPU, ked boli premna dobrou volbou - ale v dnesnej dobe ich podporim maximalne kupou grafickej karty.

Btw su lacnejsi, ale ak teraz CPU svojim vykonom vydzi v pohode 4 a viac rokov, tak mi o cosi vyssia cena nevadi.

thorgal
thorgal
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 09:54

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Levý sloupec má nahoře o pin navíc.

Jinak díky za pěknou recenzi. Mnohem víc než 6700K se mi líbí 5775C. Škoda že nejde taktovat.

mixal
mixal
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 14:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@thorgal taktovanie i7 5775c:

http://anandtech.com/show/9482/intel-broadwell-pt2-overclocking-ipc/2

nejak taktovat ide

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nejvyšší čipset pro Sandy Bridge byl P67 Express.

Co? Proč by lako neměl jít do Z77?

tombomino
tombomino
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

..bud jsem neco preskocil a nebo vyvoj procesoru v cenove kategrorii power desktopu je intelovsky vtipek za posledni 4 roky. Ano je tam vyvoj, ano je tam snizena spotreba a ano je tam vyssi efektivita..a vysledek? Tu par procent navic, tam par procent navic a to je v principu vse.
Jedine co je zajimave tak je nova platforma, ale to pouze pro nekoho, kdo si bude porizovat novy comp a to jeste nelevny a nejak jeji potencial vyuzije, coz asi nebude pro kazdeho..

Jedno prani nakonec...
.. nedalo by se uz konecne zmenit to testovani her v nesmyslnych rozlisenich 1280x1024 a podobne, at clovek vidi, jestli je tam aspon nejaky posun ve 1080p a 1440p? koho zajima, jestli v "1024x760" ;-) to jede na 500 fps...

mareknr
mareknr
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@tombomino Tie nízke rozlíšenia sú tam kvôli tomu, že testujeme aký výkon má CPU a nehľadáme hranice kde je CPU brzdené grafickou kartou. Kombinácia nízkych aj vyších rozlišení by mala byť v každom teste. A nie iba jedno alebo druhé.

tombomino
tombomino
Level 1 Level 1
11. 8. 2015 10:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@mareknr tohle jsem tu uz cetl mnohokrat, nicmene porad mi neni jasne v cem je jeho hodnota, protoze jestli je tam 400fps nebo 500fps je z praktickeho hlediska uplne fuk. O tom, jaky bude vykon ve 1080p+ to nic nerika, zrovna tak, jestli bude treba mit lepsi multitaskovy vykon ve hre apod..
Minimalne by jste meli uvadet novejsi hry v testech 1080p+ (k tem 720p ;-) ) a to jeste nejlepe takove, ktere dokazi trochu zdimat multitasking. Jinak mi prijde uzitna hodnota takoveho testu opravdu nizka.

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@tombomino Když ono to pak začne budit dojem, že tak silné procesory vlasně nepotřebujete. Mě taky zajímá víceméně minimální a průměrné FPS a co jde přes 60FPS mě většinou nezajímá. Nejen že to šetří elektřinu, také pak počítač produkuje o dost méně tepla (což se v dnešních dnech hodí 2x víc, že). Maximální PŘíkon a tedy produkovaná teplota/nejnižší efektivita je při maximálním VÝkonu/frekvenci komponenty.

tombomino
tombomino
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

:-)

PC-hráč
PC-hráč
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:42

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Přechod na nový výrobní proces u cpu teda zatím docela o ničem, začínám mít trošku obavy, aby to příští rok u grafik nebylo podobné.

Já loni kupoval 4570 a jak se tak dívám, pominuli, že je po roce minimálně stejně drahý, tak mi ještě minimálně rok bez problémů vydrží a jestli opravdu DX12 přinese snížení nároků na cpu, tak i déle.

Mimochodem ten "herní" test to je co zase za blbost? Fakt nechápu co získám z nějakého historického rozlišení nebo z AvP.

Proč proboha místo takových nesmyslných (totálně) testů neuděláte jeden normální v nějaké hře z otevřeného světa (Zaklínač 3, Watch Dogs... cokoliv takového), kde cpu opravdu něco počítá, aby byl vidět rozdíl oproti dalším cpu :roll:

mareknr
mareknr
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@PC-hráč Toho s budúcimi GPU sa obávam aj ja. Je dosť silný predpoklad, že zostaneme na 14nm aspoň takú istú dobu ako sme boli pri 28nm. Tak sa môže stať, že budeme musieť na tom istom procese opäť zažiť príchod viac ako 2 generácií GPU. Už vidím tie refreshe s 10-20% nárastom.

DOC_ZENITH
DOC_ZENITH
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 15:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@mareknr U GPU bych se zas tak nebál. GPU totiž rostou do šířky. První 28nm GPU byly u obouch výrobců velkej skok vůči tomu co měli na 40nm. A srovnej si pokrok třeba i mezi GK110 vs GM210, vzhledem k tomu že obě 28nm tak klobouk dolu. GPU může bejt velký GPU totiž škáluje do šířky což CPU ne. U GPu můžeš narvat více TMU/SP/rops a bude rychlejší. U CPU nemůžeš dát více jader protože pokud na to neni SW dělanej nepoužije je vůbec.

Mysim si že u 14nm GPU se máme na co těšit, přijdou komplet nový Architektury. Ale bude tu dlouho to jest pravda. On křemík sám o sobě je u konce, pod těch zhruba +- 10nm to moc nepůjde.

humik
humik
Level 23 Level 23
10. 8. 2015 12:19

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@PC-hráč přesně, ty herní testy jsou hodně rofl... STALKER, dobrej joke :D

mareknr
mareknr
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@humik JJ. Chcelo by to modernejšie hry. Ale aj tak by som určite ponechal aj testy v nízkych rozlíšeniach. Samozrejme spolu s tými vo vyšších.

DOC_ZENITH
DOC_ZENITH
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 13:42

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@humik @mareknr: Hlavně by to chtělo hry co jsou CPU limited. Něco co neni a na CPu straně tam FPS nejde pod 60 ani na ňákym AMD FX nemá smysl.

Smysl maj mmo a RTS hry kde se fakt CPU limit projevuje. To je tak těžký udělat si replay ňáký bitvy velkejch armát třeba ve Starcraft 2 nebo v některym z total warů a prostě jí pustit a pak vyhodit grafy průběhů FPS? Tak by se měl měřit CPU výkon v hrách v situacích kde na něm záleží.

luciferik
luciferik
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 11:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tento CPU nema pointu ani ked clovek teraz stava PC hlavne na hry a obcasnu pracu. DD4 su drasie(vykon 1fps?) aj samotny CPU nez Haswell vykon +/- to iste...to intel celkom nedomyslel inac k testu preco sa perboha testuje cpu v stalkerovy atd?

Tudva
Tudva
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ani ne 20% narust za 4 roky? To bych nerekl ze je duvod pro vymenu. Kde jsou ty doby kdy se za tu dobu zvedl vykon 3-5x.
Vypada to na dalsi roky stiznosti na male prodeje (a umirani pc platformy), protoze tohle me k porechodu ze sandy bridge nepresvedcilo.

jezisek
jezisek
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 13:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Tudva Jenže v tu dobu se taky za 4 roky zvedly několikanásobně prodeje. Když prodáš jeden rok milion procesorů, druhý dva miliony, pak třeba 5 a nakonec 10 milionů, tak to naprosto zásadně mění náklady na vyrobený kus. Teď ze 300 milionů ročně miliardu jen tak neuděláš, na to nemáme dost lidí na světě a ten jejich cca 2% roční nárůst také není žádné terno :).

kocourmikes1
kocourmikes1
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 12:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

s kazdou takovou recenzi si muzu rict "usetril jsem za upgrade" a jsem spokojen

cefallu
cefallu
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 13:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

srovnávací tabulka na straně 17 nějak nesedí.
Doplnil bych pro přehlednost v čem je to měřeno (sek-méně=lépe, body-více=lépe).
Pokud jsou vše body - více=lépe, tak sandybridge vede poměrně s přehledem.

mixal
mixal
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 14:42

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

NA 10 strane je chyba, ziadne Java testy. Len javascript.

nehalim
nehalim
Level 16 Level 16
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
Operační systém: Windows
10. 8. 2015 18:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

citam testy denno denne na vsemoznych zahranicnych strankach ale tento je najprehladnejsi a jednoznacny.
vacsina tinejdzrov aj tak nedokaze vyuzit dnesne procesory a je malo hier ktore vytazuju poriadne cpu viacjadrove.
preto sice v idle mode (prehliadac,facebook,torent,prehravac..) tam sa krasne machruje z 5 GHz :D

http://www.primegrid.com/ a tam sa pridajte/registracia do projektu a v nastaveniach vaseho uctu si zvolte napriklad tuto jednu pre cpu-Subproject (LLR) 321 Prime Search LLR (321)
A uvidime kolko vydrzi tych 5 ghz bez modrej obrazovky :D :D
zdenek to by si mohol pridat do testovacej metodiky. to buy bola bomba
sieve ukaze ci je cpu naozaj stabilne pretaktovane. inak ludom tam bezia pocitace roky v kuse.. ty vedia o kvalite pocitacoveho Hw nasobne viac ako bezny game user :wink: 8)

Dave_DJ
Dave_DJ
Level 1 Level 1
10. 8. 2015 20:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

ja jedu na prvni gen. i7 (i7-950 sc1366) s gtx770 4gb a ve hrach grafika jede na max a cpu se málokdy dostane nad 50% využití. Upgrade mi pořád přijde zbytečný, lepší investovat do grafiky....... Jediné, čeho jsem se bál, že budu muset měnit desku kvůli win10, ale na asus Sabertooth x58 jdou win 10 lépe jak na rok starém NB od Hp.

trumpeta
trumpeta
Level 1 Level 1
11. 8. 2015 08:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

6700K Cinebench R15 -> 919 bodu, muj 2 roky stary pocitac se dvema Xeony rovnych 2500 bodu.

By me zajimalo, kdy tyhle consumer prociky dozenou moji potvoru ve vicejadrove zatezi. Kdyz si udelam extrapolaci od 2500K po 6700K, tak mi vychazi, ze za nejakych 10 let ;-)

hnizdo
hnizdo
Level 21 Level 21
Procesor: Intel
Grafická karta: NVIDIA
Operační systém: Windows
11. 8. 2015 12:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@trumpeta ...coz bude zrejme podstatne drive, nez tebe sameho dozene zdravy rozum...

trumpeta
trumpeta
Level 1 Level 1
11. 8. 2015 12:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@hnizdo Co je na me uvaze nerozumneho? V roce 2008 jsem mel 2x QX9775 (nejlepsi, co v te dobe slo koupit) a ve vykonu ho dohnal pretoceny K2600. Za 3 roky.

Vice nez dva roky mam 2x Xeon E5 2687W v2 a vypada to zatim, ze to bezny procik prekona az za dalsich 10 let, coz je docela rozdil v rychlosti vyvoje.

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
12. 8. 2015 09:24

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@hnizdo @trumpeta: Protože ty tvoje procesory, nemluvě o desce, rozhodně nestály "ušmudlaných" 10-12tisíc, ale spíš tak 20-30 tisíc každý z těch dvou? Jen tipuju, kdyžtak mě oprav.
Mám 15 let starý auto a ty dnešní na něj výbavou (všechno v elektrice, automatická klima, alarm atd...) a výdrží (rozvody se dělají po 250tis km) taky nijak moc nemají, výkon (125kw) pomalu dohání. Jen ta spotřeba je trochu jinde. Jenže když to auto bylo nový, stálo v roce 2000 kolem míče.

login001
login001
Level 1 Level 1
12. 8. 2015 12:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To bola doba ked este nova generacia cpu mohla prekvapit. Vlastnim dva pc ktore priebezne upradujem novsie 4770k a 2600k, ta 2600k oc na 4,8ghz a naozaj nevidim jediny dovod menit a ze ma to netesi.

cursedslayer
cursedslayer
Level 1 Level 1
13. 8. 2015 07:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@login001 Sorry za OT, ale opravdu to Sandy musí být přetočené? V jakém "programu" tě brzdilo na základních taktech? :)

Amarask
Amarask
Level 1 Level 1
12. 8. 2015 22:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@login001 sorry za OT, ale na jaký desce a napětí ti jede ta 2600K? :)

franci
franci
Level 1 Level 1
17. 8. 2015 15:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Pin navic je hned v levem kajnim sloupci nahore. U 1150 zacina o dve rady niz od horniho okraje prostredni mezery. U 1151 jen o jednu radu niz.

mpe
mpe
Level 1 Level 1
18. 8. 2015 00:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Neskutečná nuda.

Prehistorické verze software které nedokážou využít výkon CPU. Plno syntetických testů a proukce hasunumer, které nemají žádnou vypovídající hodnotu. Zhodnocení, které žádné odpovědi nedává. Korunu tomu dávají ta data s přesností na osm desetiných míst.

Je to pořád dokola. Chápu, že to dá práci, ale podle mě je produkce takovýchto článků velká ztráta času a výsledek nemá žádnou hodnotu

Měli byste se zamřit nad metodikou, k čemu vlastně ty počítače jsou, jaké mají reálné dopady a co je podstatné a co ne.

P_V
P_V
Level 1 Level 1
18. 8. 2015 18:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Pane Obermaier, Vy jste čaroděj! :shock: Jak jste dokázal ze čtyřjádrového procestoru s HT vyloudit 12 okének v Taskmanageru? :lol:

Z. Obermaier
Z. Obermaier
PCTuning PCTuning
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
19. 8. 2015 15:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@P_V chlapče, obrázky u testů se NEVZTAHUJÍ k testovanému procesoru ale testované aplikaci, aby bylo vidět nakolik umí využít vyšší počet jader CPU! Tudíž jsou už několik let stejné, stejně jako aplikace a metodika.

P_V
P_V
Level 1 Level 1
19. 8. 2015 16:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Z. Obermaier Pokud používáte stále stejné aplikace a metodiku, pak je to poněkud v rozporu s tím, že "Praktické testy otevírá komprimovací program 7-zip ve své poslední verzi.", "Dalším testem komprese je oblíbený WinRAR. Používám také poslední verzi", "budu testovat už a pouze Xvid kodek. Používám poslední verzi", "Jako absolutní novinka je zde nový test od společnosti Futuremark". Nu a postesknutí nad tím, že Stream 64 neumí testovat 12 jader, je též mimo mísu.

Z. Obermaier
Z. Obermaier
PCTuning PCTuning
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
19. 8. 2015 20:19

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Z. Obermaier @P_V: Asi ti je dvanact let, takze ještě jednou a pro deti> Screenshoty z aplikaci jsou jen ILUSTRACNI, kolik vytezuje která aplikace jader CPU, tedy zdali umi vyuzit třeba 12 jader nebo jen jedno ... nejsou to screenshoty z aktuálního procesoru. Aplikace jsou roky stejne, co je na tom nepochopitelného, jdi se radsi divat na vecernicek hosku.

P_V
P_V
Level 1 Level 1
19. 8. 2015 20:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Z. Obermaier @Z. Obermaier: Takže obrázky z jiného procesoru jsou pouze ilustrační, popis metodiky je také jen ilustrační, a co výsledky, asi také jen ilustrační? :)

Sandor
Sandor
Level 1 Level 1
24. 8. 2015 10:56

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To use DOSBox 0.65 is senseless as not many use it today.
If you prefer your results for DOSBox were comparable with other similar testings, you needed to use DOSBox 0.74 and Quake 1.06. Wich Quake's version you used - have not said. Wich settings for Quake and DOSBox were used - have not said.

Reklama
Reklama