Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

11. 9. 2018 03:00 10

Seznam kapitol

1. Theme Hospital jako předloha 2. V ředitelském křesle 3. Na stravenky nevracíme 4. Tohle není retro 5. Grafika hry 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Pamatujete si na budovatelskou strategii Theme Hospital? Chcete si ji zahrát i bez DOSboxu a v moderním provedení? Váš sen vám splní Two Point Hospital. Trvalo dlouhých dvacet let, než si někdo troufl navázat na legendu svého žánru. Two Point Hospital přidává nové prvky, detailnější 3D prostředí, moderní ovládání a výsledek je skvělý.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Zatímco zvolený humor a vlastně i samotný herní systém vystavěný na absolutní svobodě při výstavbě i vybavování místností je naprosté retro, všechny ostatní věci byly zmodernizovány. Týká se to především uživatelského rozhraní a vůbec systému ovládání, jakož i systému fungování některých prvků.

Uživatelské rozhraní je zcela minimalistické, v základu nabízí jenom tři záložky a asi devět položek. Když některou z nich rozkliknete, obvykle se hned dostanete na místo určení (například seznam pracovníků). V nejhorším případě si můžete přepnout mezi několika možnostmi, což se používá hlavně k řazení věcí v seznamech.

Perfektní je také zvýraznění stavu objektů, nálady návštěvníků a několika dalších věcí, které je dostupné přímo z menu. Zdaleka nejlepší je ale systém výstavby nových ordinací, kdy člověk může velmi jednoduše vkládat nové objekty, nebo se zbavovat starých objektů, rozšiřovat nebo zužovat místnosti, případně celé místnosti posouvat na mapě a libovolně s nimi otáčet. Tento systém společně s velkými a hlavně výraznými ikonkami mi často připomínal ovládací prvky u mobilních strategií.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud jste si u zmínky o mobilních strategiích začali rvát vlasy, tak ještě zadržte. Jednoduché ovládací prvky a vůbec výrazné ikonky se ke zvolenému grafickému i hernímu stylu naprosto perfektně hodí a ujišťuji vás, že se za ním neskrývají primitivní herní principy ani hloupá hratelnost. Hra vás soustavně překvapuje svojí komplexností a nápaditostí, s níž vám jednotlivé prvky předkládá.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz

A tak není vůbec těžké si Two Point Hospital zamilovat. Vlastně by bylo až nepřirozené, kdybyste se po několika prvních hodinách nepřistihli, jak trpíte jistým druhem syndromu, který se například u tahových her nazývá populárním „ještě jeden tah a jdu spát“.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama