Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

11. 9. 2018 03:00 10

Seznam kapitol

1. Theme Hospital jako předloha 2. V ředitelském křesle 3. Na stravenky nevracíme 4. Tohle není retro 5. Grafika hry 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Pamatujete si na budovatelskou strategii Theme Hospital? Chcete si ji zahrát i bez DOSboxu a v moderním provedení? Váš sen vám splní Two Point Hospital. Trvalo dlouhých dvacet let, než si někdo troufl navázat na legendu svého žánru. Two Point Hospital přidává nové prvky, detailnější 3D prostředí, moderní ovládání a výsledek je skvělý.

Reklama

V Two Point Hospital je vaším hlavním cílem vybudovat a úspěšně vést zdravotní středisko, nebo ještě lépe řečeno nemocnici. Na začátku hry dostanete do péče malé prostory, kde se pomalu učíte základy stavění místnosti a nakupování nábytku a najímání personálu.

Jako u každé dobré budovatelské strategie i tady všechno vypadá nejprve hrozně jednoduše. I když se zrovna moc nesnažíte jednotlivé místnosti naaranžovat tak, aby byly co nejvíce při ruce, peníze se vám hrnou a vy se jenom tak vezete. Jenže tahle idylka se postupně rozplývá.

Doktoři objevují nové nemoci, pacienti ničí vybavení, personál není dostatečně proškolený a navíc potřebuje pár dní dovolených, takže ze svého rozpočtu začnete povážlivě ukrajovat. Tu na výstavbu nové diagnostické ordinace nebo nové odpočívárny pro zaměstnance, tady na školícího pracovníka, který některé zaměstnance naučí třeba základům psychiatrie nebo pozitivního přístupu .

Stávají se nehody, když například v ordinaci praktického lékaře začne hořet. Nemocnici navíc musíte vylepšovat soustavně, aby se v ní pacienti cítili dobře a váš věhlas se nesl celým krajem. Tahle formulka je stará jako budovatelská strategie, ale funguje pořád stejně dobře a není potřeba na ní cokoliv měnit.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz

Důležité je, že společně s tím, jak nemocnice postupně roste a zlepšuje se, a jak plníte dílčí úkoly, jako například „ošetři 100 lidí, dosáhni 80% hodnocení nebo 90% úspěšnosti léčení“, otevírají se vám další nemocnice (můžete dosáhnout až 3 hvězdiček, přičemž jedna hvězdička je dostatečná pro otevření nové mise/nemocnice).

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz

Každá další nemocnice s sebou přináší nové výzvy, jako například nutnost vyškolit svoje zaměstnance, aby i při menším počtu zvládali velký nápor lidí, nebo výstavba topení, aby lidé uvnitř nemocnice nemrzli, případně zřízení velkého lůžkového oddělení kvůli nějaké pandemii. Některé nemocnice jsou přitom větší, jiné menší. K některým lze přikoupit větší křídla, k jiným pouze drobnější prostory.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
i Zdroj: PCTuning.cz

Křivka učení je nastavená docela solidně, ačkoliv zkušení hráči se v prvních několika nemocnicích možná budou nudit. Ale nebojte se, skutečná výzva dorazí, protože všechny problémy se brzy začnou mísit a správných řešení je obvykle hned několik.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama