wireless-pc2tv-dalkovy-prenos-obrazu-z-pc
Hardware Článek Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC

Discriminator

Discriminator

21. 8. 2008 07:00 20

Seznam kapitol

1. Jak to celé funguje 2. Detailní pohled 3. Nastavení a zprovoznění 4. Testy přenosu 5. Závěr

Snad každý, kdo někdy zkoušel přenášet obraz z PC do televize a vychutnat si tak film na větší obrazovce, musel řešit nějaký problém. Jednou to byla chyba v ovladači, podruhé nevhodné koncovky zařízení a pro někoho mohla být oříškem domovní zeď. A právě pro poslední skupinu přináší možné řešení tato recenze, týkající se bezdrátového přenosu obrazu.

Reklama

Celá myšlenka je postavená na relativně jednoduchém principu. Proč nevyužít prakticky všude přítomných domácích datových sítích k přenosu signálu, který byste jinak velmi složitě tahali dalším kabelem. Kdo dnes nemá doma buď stabilní rozvody UTP kabelu mezi pokoji nebo nevyužívá alespoň jedno domácí AP pro šíření vlastního domácího signálu. Stejně tak má většina moderních domácností velkoplošnou televizi s úhlopříčkou, která výrazně převyšuje velikost běžného LCD panelu u počítače. Tato plocha se pak přímo nabízí k promítání filmů nebo i fotografií, které máte uloženy na lokálním pevném disku.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz

Jakmile si ale chcete výstup z počítače zobrazit na vzdáleném televizoru, musíte natáhnout patřičný kabel od grafické karty až ke vstupním portům u televizoru. Tato operace je v mnoha případech prakticky nereálná a to už jenom z toho pohledu, že mezi pokoji bývá stěna a propojovací kabely větší délky nejsou běžně v prodeji.

Přesně tohoto problému si je patrně vědom i výrobce Well, který se svým přístrojem PTI-5020 umožňuje šířit video a audio signál jednoduše skrze domácí počítačovou síť. Díky integrovanému WiFi adaptéru je možné spojení provést jak pomocí bezdrátového média, tak i skrze drátové médium, pro které je připraven RJ45 konektor. Pokud tedy máte u televizoru vývod kabelové sítě, je vhodnější spojit počítač s adaptérem právě pomocí kabelu. Pro případ, kdy vedení není nataženo pouze stačí zakoupit jednoduchý WiFi router.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.czJak je vidět z uvedených ilustrací, přístroj se hodí pro všechna možná řešení. Díky tomu můžete skrze Wireless PC2TV sdílet i internet anebo jej využít, jako domácí access point pro připojení počítače jako zdroj video signálu pro televizor v obývacím pokoji. Možností různých kombinací je opravdu nespočet a díky širokým možnostem volby výchozího profilu nebudete prakticky v žádném z typických nastavení v žádném případě limitován.

Na rozdíl od většiny zařízení s podobnou funkcí přichází ale Well s výrazným vylepšením. Díky podpoře klasického WiFi standardu je možné toto zařízení napojit na současnou síť a pouze jej umístit na potřebné místo. Není potřeba zakupovat dvojici totožných "krabiček" které pak pouze vytváří speciální most mezi počítačem a televizorem. Well PTI-5020 se chová jako klasické síťové koncové zařízení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama