wireless-pc2tv-dalkovy-prenos-obrazu-z-pc
Hardware Článek Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC | Kapitola 2

Discriminator

Discriminator

21. 8. 2008 07:00 20

Seznam kapitol

1. Jak to celé funguje 2. Detailní pohled 3. Nastavení a zprovoznění 4. Testy přenosu 5. Závěr

Snad každý, kdo někdy zkoušel přenášet obraz z PC do televize a vychutnat si tak film na větší obrazovce, musel řešit nějaký problém. Jednou to byla chyba v ovladači, podruhé nevhodné koncovky zařízení a pro někoho mohla být oříškem domovní zeď. A právě pro poslední skupinu přináší možné řešení tato recenze, týkající se bezdrátového přenosu obrazu.

Reklama

Co že tedy přístroj na svém těle obsahuje? Podívejte se na technické parametry a sadu fotografií, které odhalí, co že můžete od této novinky očekávat. Nabídka je, alespoň podle výrobce, opravdu bohatá a dá se tedy očekávat, že se bude jednat o opravdu slušné zařízení, které dokáže zajímavým způsobem rozšířit audio-vizuální služby vaší domácnosti.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz


Při pohledu na samotnou krabici ihned uvidíte marketingové ohlasy na spousty "vychytávek". Samotný slogan již napovídá, že se bude jednat o přístroj sloužící k snadnému a rychlému přivedení internetu a vlastně kompletního obsahu vašeho počítače na velkoplošnou televizi. Druhá strana už se ale zaměřuje na technické parametry, které již na první pohled ukazují na relativně slušnou výbavu.

  • Propojení po síti umožňuje přenášet libovolný obsah
  • Zařízení umožňuje sdílení internetu
  • 802.11g konektivita
  • Podpora zabezpečení a DRM
  • Podpora 16:9 formátu s 30fps
  • Přenos stereo zvuku
  • Podpora až 720p HD videa
  • Není potřeba Instalovat žádné speciální kodeky

I přes to, že se výrobce chlubí až 30fps spolu s podporou HD videa ve formátu 720p, není možné přenést 30 snímků v případě nejvyššího rozlišení. Vysoké datové toky již pravděpodobně nejsou možné vyhovět relativně úzkým hrdlům v počítačové síti.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz
Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz


       

Na první pohled se jedná o opravdu jednoduché a sympatické zařízení malých rozměrů. Díky decentní barevné kombinaci zapadne do libovolného interiéru a jeho kompaktní rozměry navíc umožňují, aby bylo zcela schováno například za skříní nebo televizním stolkem. Celkově bychom ale pro moderní obývací pokoj přeci jen uvítali spíše tmavé barevné provedení například v tolik oblíbené super-leskl černé povrchové úpravě. To už je ale samozřejmě především otázka individuálního vkusu.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz

V úvodním popisu jsme si již řekli, že je zařízení možné připojit jak bezdrátově, tak i drátově. K druhé možnosti je na zadní straně vyveden RJ-45 konektor. Pro zapojení televizoru je určen jeden D-Sub konektor a pro zvuk je osazen jeden 3,5mm mini-jack. Celkově se ale z tohoto pohledu výrobci volba příliš nepovedla. I když se na mnoha televizorech D-Sub přeci jen vyskytuje, bylo by daleko lepší vyvést buď DVI s podporou HDCP, které je dále možné skrze redukci připojit k HDMI anebo mohli u Wellu zvolit jeden další vývod v podobě Kompozitního videa. Na internetu se objevují fotografie tohoto přístroje, který disponuje jak konektorem D-Sub, tak i DVI ale pro naše testování nám byl zaslán pouze tento lehce "ořezaný" model.

V době, kdy se všichni výrobci staví čelem k digitalizaci a všechny moderní způsoby vedení video signálu jsou buď v podobě HDMI nebo alespoň DVI, je volba D-Sub u zcela nového produktu lehce nešťastná.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama