wireless-pc2tv-dalkovy-prenos-obrazu-z-pc
Hardware Článek Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC | Kapitola 5

Discriminator

Discriminator

21. 8. 2008 07:00 20

Seznam kapitol

1. Jak to celé funguje 2. Detailní pohled 3. Nastavení a zprovoznění 4. Testy přenosu 5. Závěr

Snad každý, kdo někdy zkoušel přenášet obraz z PC do televize a vychutnat si tak film na větší obrazovce, musel řešit nějaký problém. Jednou to byla chyba v ovladači, podruhé nevhodné koncovky zařízení a pro někoho mohla být oříškem domovní zeď. A právě pro poslední skupinu přináší možné řešení tato recenze, týkající se bezdrátového přenosu obrazu.

Reklama

Co říci závěrem. Po přečtení dnešní recenze máte již určitě zcela jasno o tom, zda tento přístroj ano či ne. Jeho provedení i samotná myšlenka jistě stojí za pochvalu a bezesporu dokážou plně uspokojit většinu méně náročných uživatelů. Pro základní použití v domácnosti, kde jsou stávající rozvody UTP kabeláže je jako dělané. Nepotřebujete zakupovat drahé HTPC zařízení, ale stačí pořídit kvalitní bezdrátovou klávesnici se slušným dosahem.

Wireless PC2TV - dálkový přenos obrazu z PC
i Zdroj: PCTuning.cz

Kvalitní a hlavně rychlé datové přenosy skrze metalické vedení nás velmi mile překvapily a to především z toho důvodu, že zvládly obsloužit i tolik oblíbené stále žádanější HD formáty. Jednoduchost instalace spolu s přehledností celého softwaru a možnostmi pokročilého nastavení tento přístroj staví do vyšší kategorie.

Na druhé straně pak stojí problémy, které ale nejsou způsobeny samotným přístrojem, ale nízkými kapacitami ve WiFi sítích. Pokud přístroj zapojíte bezdrátově, musíte se pak spokojit s absencí HD videa. Pokud ale nemáte moderní plochou televizi podporující HD, pak nemáte co řešit neboť je pro vás celý problém irelevantní.

Pokud bychom měli říci, zda Wireless PC2TV ano či ně, pak nemůžeme jednoznačně odpovědět. Pro jednoduché použití v domácnostech, kde nemáte možnost připojit k televizoru například notebook, je přístroj bezesporu vhodný. Pokud ale máte notebook, který rádi postavíte pod televizor a pustíte si film bez toho, aniž byste museli myslet na technická omezení, pak samozřejmě Wireless PC2TV nikoliv.

Well PTI-5020 Wireless PC2TV

Klady

Zápory

+ snadná instalace- vyšší cena
+ kvalitní software- WiFi je pro HD pomalé
+ možnosti nastavení- trhaný obraz u HD při WiFi spojení
+ může nahradit WiFi router 
+ WiFi i UTP 

Orientační cena:

2 725,- Kč s DPH

Za zapůjčení Well PTI-5020 Wireless PC2TV do testu děkujeme společnosti Joyce ČR.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama