profile-image

Peeko

0 bodů
Zbývá 100 bodů do dalšího levelu
0 100

Neevidujeme žádnou aktivitu.

Komentáře

Peeko
Peeko
Level 1 Level 1
16. 11. 2020 10:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dammster To beru, ale tak mohl nechat alespoň ten celý originální název, protože prostě... Silicon != Silicone, aby z toho vznikl silikon.

Problém je, když pak člověk tady narazí na takovéhle věty, kde to prostě vůbec nedává smysl. Pak to zní jako by třeba AMD bylo firmou na silikonové formy na bábovky :D
"AMD tak přišlo o možnost vyrábět vlastní silikon a bylo odsouzeno kontrahovat si výrobu u jiných firem..."
"Naštěstí se jim podařilo jim najít velké zákazníky jako byli výrobci konzolí, kterým připravovali silikon na míru."

Peeko
Peeko
Level 1 Level 1
16. 9. 2019 20:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"V plné zátěži ale Intel neběží na základních taktech, stejně jako AMD. Ryzen 9 3900X má podobné specifikace."

"...je výkon hodně vyrovnaný, přesto, že má Intel výrazně nižší frekvence."

Tak jsou ty frekvence teda podobné nebo výrazně odlišné nebo podle toho jak se to zrovna hodí? :D BTW to je nějaká podprahová zpráva v tom prvním grafu, že je AMD modré a Intel červený? Kupujte ty modré procesory, ty jsou lepší! :D takhle obráceně ty barvy snad nikdo jiný na internetu nepoužívá.

Peeko
Peeko
Level 1 Level 1
26. 12. 2019 21:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ryzen 9 3900X nabídne o 2 jádra víc, o 10% vyšší výkon, o 30% nižší cenu, ale rozdíl prý není tak zásadní, ok :D Ten úvod o tom, že Intel prodával 10 let předražená 4-jádra, protože svět nebyl na víc jader připravený, snad ani nemá cenu komentovat.

Peeko
Peeko
Level 1 Level 1
24. 5. 2020 18:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@DDR0 Ono zase u AMD to neznamená, že za 3 měsíce ty procesory přestane vyrábět stejně jako pořád vyrábí původní Ryzeny 1000. Bude to skvělá konkurence pro nové Intely co teď vycházejí. Pokud mají dostatek čipů co zvládají vyšší frekvence, byla by dost škoda toho nevyužít.
Ale je vidět, že Zen 3 pravděpodobně budou stát za to. Pokud tyto procesory budou mít navíc +-10% výkon, tak Zen 3 by měl mít oproti nim alespoň dalších 10-15%, aby to stálo za to.

Peeko
Peeko
Level 1 Level 1
15. 11. 2020 12:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"MacOS Big Sur je prvním OS určeným pro jejich vlastní silikon..."

Tenhle patvar se silikonem vídám poslední dobou dost často a vždycky přemýšlím jestli to autor použil schválně a nebo jen neví, že silicon je česky křemík.

Ale jinak pěkný článek. Jsem zvědavý na nějaké přímé srovnání s x86 strojem. Hlavně když Apple je chlazen pouze pasivně jestli si vzpomínám.

Reklama
Reklama