profile-image

DeTee

0 bodů
Zbývá 100 bodů do dalšího levelu
0 100

Neevidujeme žádnou aktivitu.

Komentáře

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
11. 8. 2018 23:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Článek odkazující na studii, bez uvedení odkazu na tuto studii, která by měla navíc být zaštítěna důvěryhodnou institucí je fakenews.

Navíc, když se nad tím průměrně vzdělaný člověk s průměrnou inteligencí zamyslí, pak jaký je rozdíl mezi modrým světlem z displeje a modrým světlem ze slunce? U autorky článku již asi k degeneraci došlo, ale zřejmě k nějaké jiné, než k oné makulární! :roll:

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
1. 2. 2012 22:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jsou to prostě taková Acta X :roll:

Právě spor Samsung vs. Apple je vrcholem absurdnosti takového vymáhání autorských práv mezi jinak vzájemně spolupracujícími firmami. Osobně nechápu soudce, který ustanovil zákaz prodeje Galaxy Tab. Myslím, že uživatelé, kteří si (ne)kupují Apple, tak vědí proč.

To by se mohli vzájemně žalovat třeba výrobci LCD monitorů. Pokud se nemýlím, tak drtivá většina má obdélníkový tvar, nějaký ten rámeček kolem displeje, tlačítko Power plus tlačítka na nastavení, jednu nohu. Pokud jsou ty monitory vystaveny vedle sebe a pokud se nepodívám na značku, tak netuším, který je od jakého výrobce. To bychom tady jinak mohli mít kulaté, kosodélníkové, trojúhelníkové, šestihranné atd., atd., s 1-x nohami.

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
26. 10. 2013 00:18

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Nodar vídím to obdobně. Počítač-mobil s nijak velkým vlastním displejem, který se ale bezdrátově dokáže "dokovat" k různým zařízením poblíž - externí displej, klávesnice, disk, audio systém apod. Pokud není poblíž větší displej, má v sobě zabudovaný projektor. Pokud není poblíž klávesnice, projektor se může využit k projekci klávesnice. A vlastně jej můžeme využívat jako polohovací zařízení, buď jako touchpad, gamepad nebo jako myš. Samozřejmě dokáže snímat i naše gesta, reagovat na hlasové povely a pokud budeme chtít ovládat očima, jen si doinstalujeme aplikaci. Podložky pro indukční dobíjení budeme mít tam, kde počítač používáme nejčastěji, takže na plný výkon jej lze bez problému využívat. Ani na cestách nebude problém dodávat šťávu, ať už solární nebo převedenou z našeho pohybu při chůzi. Pokud bude v okolí více "počítačů", pak se úlohy předají tomu výkonnějšímu nebo s více energií nebo si úlohy hezky rozdělí. Pokud budete potřebovat vytvořit renderovací pole, pak vám bude stačit svolat rodinnou poradu.

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
2. 1. 2010 01:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Pro mne je článek bohužel spíše zklamání. Čekal jsem alespoň nějaký tip na dobrý kousek zajímavého HW, o němž se nepíše na jakýchkoliv stránkách nadšeného blogra-pařana, tak jako v případě stále omílaných grafických karet. A když už tady byla řeč o GPGPU pak zcela bez povšimnutí zůstaly zajímavé notebooky Toshiba, v nichž se jako akcelerátor uplatnil procesor Cell.

Tuhle kritiku bych si odpustil, nebýt velice trefného a výstižného komentáře pana Součka ohledně autorských práv. S tímto názorem se plně ztotožňuji a rád bych jej vyzdvihl. Takových příspěvků samozřejmě z různých oblastí by mělo být více. Nikoli, aby se vše točilo jen okolo GK.

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
17. 8. 2011 16:27

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Řekl bych, že Microsoft ani netuší jak moc revoluční zařízení vytvořil. Ne že by to nebylo možné už dříve, ale rozhodně ne za tuhle cenu. Tohle je zatím dítě v plenkách, ale až dospěje...

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
25. 9. 2011 15:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Také mě to zaujalo, ale myslím, že druhý výsuvný displej by nahradil qwerty klávesnici, gamepad i touchpad a ještě by se našla i spousta jiného využití. Přídavné napájení bych řešil solárním článkem nebo externí přídavnou bateríí. Ta se taky vejde do batohu. 8)

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
6. 12. 2011 21:59

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

ajfoun sem, ajfoun tam, já se z toho...picnu :roll:

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
19. 2. 2012 23:06

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Co se hudebních vydavatelství týče, tak ta jsou dnes v podstatě k ničemu. Jsou to dinosauři, kteří mají předurčeno vyhynout. Náklady na pořízení nahrávky jsou dnes o řád nižší, v podstatě si relativně kvalitní hudební nahrávku můžete pořídit doma na koleně, tu pověsíte na net, čím více lidí si ji stáhne, tím máte větší reklamu a pravděpodobnost, že příjde více lidí na koncert, kde budou ochotni zaplatit vstupné. Navíc tím, že nahrávky nejsou vázány na fyzický nosič, nemusíte nahrávat ani celé album (kdo by si kdysi koupil CD se 3 nebo 4 skladbami o celkové délce 10-12minut) a nemusíte tedy platit vysokou částku za čas ve studiu. Tím lze celé vydavatelství/vyděračství obejít, neboť zde není třeba distributor ani "investor" pro zaplacení nákladné nahrávky. Pokud si toto vydavatelé uvědomují pak se nedivím, že se pokouší všemožnými způsoby zabránit svému zániku. Ovšem je děsivé, že mají moc ovlivnit zákony i bezpečnostní složky mnoha států!!! :!: :!: :!: Myslím, že by státy měli bojovat proti těmto mocnářům.

Měli by si to ale uvědomit i někteří hudebníci, protože vylisované CD, které mohou prodat je ně posvátná relikvie.

DeTee
DeTee
Level 1 Level 1
8. 1. 2013 18:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nějak nemůžu přijít na důvod, proč bych měl chtít streamovat hru z herního PC do konzole? (Předpokládám, že je to použitelné jen v rámci domácí sítě, kdy mezi PC a konzolí je pouze router nebo se mýlím?)

Reklama
Reklama