Automobil budoucnosti Tesla se vypnul, uvěznil řidiče a poté začal hořet
i Zdroj: youtube/Sons of Vancouver Distillery
Novinka Automobil budoucnosti Tesla se vypnul, uvěznil řidiče a poté začal hořet

Automobil budoucnosti Tesla se vypnul, uvěznil řidiče a poté začal hořet

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

23. 5. 2022 14:15 3

Nedávno jsme byli svědky inteligentní vražedné mikrovlnné trouby a teď zdivočela i auta?

Reklama
Reklama

Budoucnost elektrických aut vypadá opravdu výborně. Vyjedete si někam na výlet a vehikl se rozhodne, že nemá šťávu, vypne se a znemožní jakoukoli interakci. Jelikož v tak chytrém autě musí být všechno „smart“, nemůžete jen tak vzít za kliku a stáhnout okno nebo otevřít dveře. Kdepak. Nu a tohle se stalo řidiči jménem Jamil Jutha. Pár měsíců starý Model Y 2021 se takto vypnul a uvěznil řidiče uvnitř. Po chvíli se začal interiér plnit kouřem a tak Jamil v panice vykopl okno, aby se dostal ze smrtící pasti pryč. 

Abychom byli fér, v autě je mechanické otevření dveří pro případ nouze, ale podle Juthy si to v případě náhlé potřeby a paniky pilot nemusí uvědomit. Málokdo si zachová chladnokrevné myšlení v kritických situacích. Poté, co si Jamil proboural cestu ven, Model Y začal hořet, takže jedno vykopnuté okno asi nebude na celkový stav vozu mít velký vliv. Jutha doufá, že jeho situace přiměje ostatní šoféry Tesla vozů, aby se podrobněji seznámili se všemi jejich vlastnostmi a udělátky. V případě dalších požárů to asi přijde vhod. 

Zdroj: tweaktown

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning