PCTuning Článek

Bezdrátová revoluce s Wi-Fi 6 — TP-Link Archer AX6000

Petr Šaroun
Petr Šaroun
16. 6. 2020 03:00 85 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Wi-Fi 6 - na prahu revoluce! 2. TP-Link Archer AX6000 3. TP-Link Archer AX6000 - skutečné výhody 4. Test rychlosti přes Wi-Fi 6 5. Agregace linek a NAS 6. Agregace linek a MIKROTIK CRS305-1G-4S+IN

Tento článek by vám neměl ujít, přichází totiž bezdrátová revoluce! Proč? Nový standard Wi-Fi 6 totiž svou rychlostí překonává archaické 1 GbE rozhraní, což sebou nese poměrně hodně změn i výhod, třeba pro hráče! Podíváme se, jak to všechno funguje s nadupaným routerem TP-Link Archer AX6000.

Reklama
Reklama

TP-Link Archer AX6000

Nejlepším produktem (vlajkovou lodí) firmy TP-Link je zřejmě TP-Link Archer AX11000. Dnes testovaný TP-Link Archer AX6000 je (má být) cenově dostupné zařízení, proto musím začít cenou. Ehm.

Pokud se podíváte na Heureku, tak cena začíná cca okolo osmi a půl tisíce.

To je podobná cena jako na Německém Amazonu, ale v Německu ho seženete i za 270 eur (7200,- Kč).

A pak tu jsou nabídky "hlavních obchodů":

Nejmenovaný obchod
Nejmenovaný obchod

Raději to nebudu komentovat, snad se ceny časem trochu ustálí a srovnají. A třeba i trochu spadnou...

Charakteristika TP-Link Archer AX6000

Za cenu kolem 8 tisíc korun dostanete skvělé a moderní zařízení střední třídy, které umí všechno to, co od Wi-Fi 6 AP v této cenové relaci očekáváte. Všechny parametry jsou na stránkách zařízení TP-Link Archer AX6000.

  • Blesková rychlost - dvoupásmová Wi-Fi rychlost AX6000 posílena 1024QAM, přináší úžasnou bezdrátovou rychlost až 5952 Mb/s: 4804 Mb/s (5 GHz) a 1148 Mb/s (2,4 GHz)
  • Ultra konektivita - port WAN 1 × 2,5 Gb/s, porty 8 × Gigabit LAN a 2 × USB 3.0 typu A a typu C
  • Vysoce efektivní - nová OFDMA modulace podle 802.11ax zvyšuje až 4x průměrnou propustnost v místech s vysokou hustotou provozu ve srovnání se standardním routerem 802.11ac. Downlink a uplink MU-MIMO jsou podporovány.
  • Výkonné zpracování - 1,8 GHz čtyřjádrový procesor a 2 koprocesory, které eliminují latenci a poskytují stabilní výkon
  • Inteligentní připojení - Řízení pásma nasměruje klienty do méně přetíženého pásma a funkce Airtime Fairness optimalizuje využití času
  • Vestavěný bezpečnostní systém - TP-Link HomeCareTM nabízí, aby celá síť s pokročilou antimalwarovou službou, kterou pohání Trend Micro TM, poskytla antivirovou ochranu, rodičovskou kontrolu a QoS
  • Snadné nastavení - Spojte se s routerem přes Bluetooth a nastavte ho během několika minut pomocí výkonné aplikace Tether

Popravdě, tohle jsou takové nic neříkající parametry, které vás vlastně ani nemusí zajímat, na skutečná parametry se podíváme v příští kapitole.

Fotky zařízení

Zařízení je klasický ježatec, co víc říct?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning