Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec
Článek Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec

Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec

Petr Kupský

Petr Kupský

16. 5. 2019 03:00 9

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, příď a strop 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – levá strana
6. Interiér – pravá strana 7. Interiér – demontáž filtrů, měření, příslušenství 8. Příklad montáže – deska, chladič, disky 9. Příklad montáže – zdroj, grafika, dokončení 10. Hodnocení a závěr

Známý výrobce počítačových skříní nedávno vydal svůj první model pod nově založenou prémiovou značkou Chieftronic, zaměřenou na produkty pro herní využití. Vytvořil v mnoha ohledech zajímavou konstrukci, kterou se odlišuje od hlavního proudu a přináší na trh alternativu pro zákazníky hledající mimo jiné kvalitní skříň za dobrou cenu.

Reklama
Reklama

Úvod

Tchajwanská společnost Chieftec Industrial Co. Ltd je na trhu od roku 1990 a za tu dobu se stala významným světovým výrobcem počítačových skříní, napájecích zdrojů a příslušenství. Její počítačové skříně jsou z větší části určené pro pracovní stanice a servery. U svých zákazníků se těší oblibě zejména díky dobrému poměru kvality a ceny.

Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec

Po čtvrtstoletí zkušeností se nyní výrobce pokouší o větší odlišení jednotlivých kategorií produktů a současně o cílené oslovení hráčů a počítačových nadšenců. Počátkem roku 2019 tedy Chieftec za tímto účelem založil novou prémiovou značku Chieftronic pod níž by měl v budoucnu nabízet produkty výhradně určené náročnějším koncovým zákazníkům a hráčům v segmentu highend.

Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec

V úvodním prohlášení výrobce avizoval, že postupně uvede na trh asi dvacítku ,produktů nové značky již v nejbližších měsících roku 2019. V tuto chvíli v nabídkách obchodů najdeme dvě řady napájecích zdrojů PowerPlay Gold a Platinum, a také dnes testovanou ATX skříň Chieftronic G1.

Chieftronic G1

Chieftronic podle svých slov postavil model G1 na odkazu dědictví kvality a zkušenosti společnosti Chieftec s průmyslovou výrobou počítačových skříní, k němuž přidává aktuální a inovativní prvky designu, čímž naplňuje vysoké nároky hráčů a počítačových nadšenců.

Dále výrobce v reklamních materiálech vyzdvihuje čtveřici důležitých vlastností skříně G1, konkrétně čelní panel s dvojicí adresovatelných RGB LED pásků, stejně vybavený ventilátor na zadní stěně skříně, certifikovaný ovladač a rozbočovač ventilátorů a osvětlení, a do čtveřice inovativní vnitřní koncepci skříně s tunelem napájecího zdroje pod stropem, což má mít pozitivní vliv na optimalizaci chlazení. K poslednímu bodu napovím, že mám v tomto ohledu o filosofii výrobce určité pochybnosti. Ale možná mně později pomůžete tyto pochybnosti rozptýlit v diskuzi.

Chieftronic G1: herní skříň v podání designérů Chieftec

Chieftronic G1
Velikostní kategorie skříně:Midi Tower
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 502 × 210 × 476 mm
Barevné varianty: černá s prvky RGB
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,9 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 3 mm, lakovaný ocelový plech cca 1 mm
Materiál čela: plast
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 4+1× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 280 mm vpředu, 360 mm dole (jen s deskou mATX)
Pozice pro ventilátory: 2× 120/140 mm vpředu + 3× 120 mm dole + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 120 mm vzadu (ARGB)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 160 mm
Maximální délka grafické karty: 400 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 200 mm
Hmotnost skříně: 8 kg

Skříň Chieftronic G1 se vyrábí prozatím v jediné barevné variantě, tj. v černém provedení s adresovatelnými RGB prvky a s červenými průchodkami pro kabely.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning