Nevím zda autor si dal takovou práci a udělal jen překlep nebo já už nwm... Pokud mám v Doporučené sestavě napsáno u CPU: Quad Core a do příkladu Doporučené sestavy u Intelu tu i3 bych ještě zkousl i když to Quad Core mluví za vše a i3 je jen Dual Core s HT, ale budiž. Ale od AMD X2? Jste se asi zbláznili ne? AMD a dvoujádro na takovou hru? Je úplně jedno jestli tam narvu grafiku za 3k nebo 8k, bo to CPU těžko roztáhne. Děkuji porhlédnu si grafy s rezervou a jdu dál.
@Routh
Ten AMD X2 je v oficiálních min. požadavcích hry, to si nikdo jen tak nevymyslel. Ale co nechápu je zdejší "Příklady doporučené sestavy" kde je i3, přestože, je oficiálně pro pohodlné hraní doporučováno QuadCore.
Vďaka za test. Zaujímavé čítanie. Na hru som fakt zvedavý. Zaujímalo by ma ešte aký je v FPS rozdiel medzi implicitne nataktovaným i7 3770K a frekvenciou použitou pri testovaní a teda 4.5 GHz...
@mareknr
Je mi jasné že asi veľký rozdiel tam nebude, ale keď už sa používa tento CPU na testy, mohol by sa použiť aj na základných frekvenciách. Bolo by fajn vedieť či pretočenie pomôže alebo nie. Testovanie na implicitných frekvenciách by mohlo byť základ. Toto nemyslím ako kritiku ale iba ako návrh. :wink:
Nevím proč by jako minimum nemohl stačit procesor AMD X2. Já osobně mám AMD X2 6000+ GK Radeon 3850 (takže vlastně pravěk) a Crysis 2 běžel na nejmenší detaily celkem v pohodě cca 35 FPS. :wink:
Jsem žádostiv, jak se promítne do FPS, až budou vývojáři dělat hry na těch nových konzolích, kde bude procák AMD ( 8 core ) a grafika taky AMD ( HD7850 ), předpokládám, že tam už nVidia své programátory poskytovat nebude a Intel jakbysmet :)
@Bohumil
taktéž sem zvědav na optimalizace a hlavně na to jak ty instrukční sady dokáží programátoři využít ;) přcejen tam jsou odlišnosti od intelu :)
S tutim mě pěkne namíchli mám doma sestavu Intel QX6700 + 2x MSI Geforce 9800GTX+ OC ve SLI a myslim že bych si to zahrál krásně s tutou sestavou ale bohužel kvůli directům to ani nespustim ......
Rád bych se zeptal proč se to netestovalo na novějších ovladačí od AMD? Vím, že vyšli včera nebo předevčírem, které dost zásadně mění výkon v Crysis III. Nebo by se to mělo alespon dotestovat a dopsat to tam...
@Jaharr
Nic ve zlém, ale to bude zřejmě jen překlep z 13.2 na 12.3. Když už ne proto, že ovladače 12.3 jsou z března minulého roku, tak proto, že autor jasně píše, že ovladače jsou betaverzí pro právě pro Crysis 3.
Proč tam jsou jen ty Bulldozery? Vždyť jsem tu už párkrát psal že lidi zajímá test náročnosti na procesorech které už mají doma, než ty co si teprve (možná) koupí. Kolik lidí má doma Phenom X4 a kolik lidí FX4300? Komu je ten test vlastně určen? Hrstce lidí....
@_DAVE_
Důkladně si přečti stranu 2 testu. Najdeš tam jakoukoli informaci o další testovací platformě AMD a o dalších použitých procesorech v testu? Pak si zákonitě musíš odpovědět kde se vzaly výsledky "křoví" v grafech - "kvalifikovaný odhad".
@kapa
@RulezZzOr: včerejší beta4 přidávají dalších až 50% u vyhlazovaných rozlišení, ono by to samozřejmě stálo za nové změření, ale toho se asi už nedočkáme (možná na zahraničních webech). Tak jako tak bude nejspíše potřeba vyčkat na vydání plné hry.
@komancero
Také mě to překvapilo, čekal jsem mnohem vyšší nároky (třeba jako když jsem před lety spustil Crysis 1 na 7600GT :-) ). Jen pro pořádek, zkoušel jsem to v 1680*1050. Možná to dnes zkusím ještě na monitoru s FHD. Ale nemyslím si, že by to znamenalo nějaký extra nárůst nároků, protože FHD má pouze o 17,6% více obrazových bodů.
@komancero
@wiqix: myslel sem hd,zalezi na fps,kdyz sem snizil na @3,2 tak uz to nebylo rozume hratelne,s @3,6 byl prave na te hrane rozumne hratelnosti a take sem mel dve polozky snizene
[quote=Bohumil]Jsem žádostiv, jak se promítne do FPS, až budou vývojáři dělat hry na těch nových konzolích, kde bude procák AMD ( 8 core ) a grafika taky AMD ( HD7850 ), předpokládám, že tam už nVidia své programátory poskytovat nebude a Intel jakbysmet :)[/quote]
@-IRONHIDE-
Hehe. Pekné sny 15 ročných. :) Niečo sa už vymyslí o to sa nebojím. Stále majú svoje proprietárne technológie ktoré môžu implementovať pre svojich zákazníkov. Alebo to bude všetko inak. Pochybujem, že sa NV stiahne z herného priemyslu. Inak je zaujímavé, že AMD ti nevadí. :)
@-IRONHIDE-
Vypadá to fakt nic moc, nevím s čeho je autor tak hotový :D . Doufám, že plná verze na tom bude líp, jestli ne, tak podle mě fail. A to není jen můj názor, shodl jsem se snad s každým kdo to hrál....
Nějak mi výsledky testu nesedí. U mě GTX670OC 1202Mhz, i5 3570k na 4,4Ghz, 8GB DDR3 CL8 a výsledek měření při 1680x1050 Very High, 4x MSAA + TRAA cca 65fps. Max 75 a min 55. Což je podle testu brutálně nad GTX680. Tak nevím teda. Driver poslední WHQL 310.90. Poslední beta drivery mi padaly. Že by byl takový rozdíl v driverech? Potom teda instalovat kvůli tomu poslední betu nemá význam.
"K měření jsem vybral mapu Museum, kdy jsme měřil přibližně půlminutový průchod po části mapy. Záměrně jsem se připojoval na servery s malým počtem hráčů..."
V tomto vidím malý problém. Pri normálnej hre sa asi nikto neprechádza a neobdivuje kvalitu vody a ostatných detailov. Na mojej staršej HD6870 hrám na stredných detailoch bez AA, uvedených 51 FPS v teste dosiahnem, aj viac. Ale iba do chvíle keď začne byť husto a potom FPS padnú. Napríklad pri obsadení PODu je kopa hráčov okolo, guľky lietajú ako dážď a vtedy mám 35 FPS čo je už trhané. Má niekto podobné skúsenosti? CPU mám i5-2500k na default.
@Julo79
Já mám X6@3,3 GHz a HD 6850 a mám to ještě horší..většinou FPS 40-55, ale semtam to spadne i na 20-30..a bohuzel zrovna v tech "vypjatych momentech"... to uz se fakt seka a moc neda hrat..(aspon v multiplayeru ne)... a to jedu na medium (zkousel jsem high a to same)
@superja
Tak ted se divam, ze mi to neumozni snizit "texture resolution" pod high...vyzaduje to restart hry a jak ho udelam, mam tam zpet high... :roll:
@Julo79
Kriste... u 35fps nic trhane nemuze byt. Spis jde podle vseho o (spatnou) odezvu serveru. Taky tam muze zasahovat spatna optimalizace fyzikalniho enginu ve hre, cim zase dochazi k zvyseni latenci. Klidne ti muze fraps ukazovat FPS kolik chce, ale tohleto ti presne nezmeri, netyka se to grafickeho renderu. Koneckoncu vedeli, proc potrebuji BETA test.
[quote=Kobrik]Nějak mi výsledky testu nesedí. U mě GTX670OC 1202Mhz, i5 3570k na 4,4Ghz, 8GB DDR3 CL8 a výsledek měření při 1680x1050 Very High, 4x MSAA + TRAA cca 65fps. Max 75 a min 55. Což je podle testu brutálně nad GTX680. Tak nevím teda. Driver poslední WHQL 310.90. Poslední beta drivery mi padaly. Že by byl takový rozdíl v driverech? Potom teda instalovat kvůli tomu poslední betu nemá význam.[/quote]Tak beru zpět, všechno nastavení vyhlazování jsem měl vynucené přes drivery, což jsem zjistil, že nefunguje když je hra instalovaná přes origin. Ve hře jsem měl potom FXAA. Takže v ovladačích vše na default, ve hře potom 4x MSAA a výsledky odpovídají podle výkonu grafu GTX680, nebo malinko nad. Vzhledem k OC mé karty je to bych řekl odpovídající výsledek. :wink:
tak moj pc je amd fx 8150 p 3,6 turbo 4,2 grafika:amd hd 6990 zakladny takt 8gb ram corsair to stačí :) ale ako pozeram ze dvojjadrove grafiky maju problem ? neni tomu tak spociatku som si to myslel aj ja ale potom som sa kusok pohral v catalyst ovladaci a hned sa vsetko urovnalo, najprv mi nechcelo akceptovat druhu grafiku stale v hre ukazovalo ze gpu 2 stoji na 0 len teplota šla ale stacilo sa pohrat urobit pre crysis 3 alpha profil dat tam rezim cros fire a nastavit optimalizacia 1x1 a div sa svetu sa zvysilo fps o polovicu na veri high detailoch mssa 1 x viac nedavam lebo je to zbytocne robil som testy a zistil som ze msaa 1x a msaa 8x nevidim ziaden rozdiel fakt ani po priblizeni je to len umelo nafuktune by som povedal mozno to dokaze akceptovat len nvidia karta ale amd radeon urcite nie , dalej textury 16 x veri high textury vsetko max bez v sync ale to je jedno a fps sa pohybovalo dokonca az na 80 fps a to uz grafika ma co to rok : ) ale tak stale je od amd jedina dx 11 dvojjadrova. ) ked vinde amd hd 7990 tak si kúpim tu ale to bude delo kde sa hrabe geforce gtx 690 :))) ale ked slo len jedno jadro grafiky fakt fps boli primerane na 2048 mb pamete cize 36 max asi az 56 zalezi aka scena a kde
@J_AN_O
a este ked som dal na 880 mhz na 1250 mhz a procesor zvysil na 4,2 ghz bez zapnuteho turboo bostu tym padom islo vsetky 8 jadier na 4,2 tak bol vykon o 10 fps aj viac lepší :)
Na mojej zostave ( 8 GB RAM, Intel i5 3570K, Gigabyte AMD 7950 ) mi to ide na full hd rozlíšení, najvyšších detailoch a MSAA 2x na priemerných 33 fps čo stačí na plynulé hranie. Aj tak to MSAA až také zázraky nerobí, takže som úplne spokojní ;) A ešte podotýkam, že grafika aj procesor sú na default takte ;)
@Kobrik
To je zase ten problém, pokud to někdo chce hrát a chce to hrát dobře 40fps je prostě málo. Takže tu grafiku vše naplno jen v SP ale v MP pokud nemáte 2x 680 nebo 690 či amd ekvivalent, tak to nemá smysl, protože budete dostávat na prdel a já hraji hry online tak abych podával co nejlepší výkony a co nejvíc pomáhal týmu, k tomu mi 40fps nepomůže :)
[quote=-IRONHIDE-]to ma vubec nekdo v planu hrat po netu sak je to totalni sranec u takovych her je vzdycky multak uplne k nicemu
a este k tomu podporovat svine jako je EA[/quote]
Tak na multiplayer BF3 zatiaľ nemá asi nič, teda aspoň u mňa ;) Toto Crysis 3 je také no, zo začiatku ma to nadchlo, ale to nadšenie pomaly opadáva. Ale singleplayer si určite prejdem ;)
mám: procesor i5-3570 , grafiku asus gtx 660 , 16BG ram ... a hra mi všude na 1680x1050 very high a 4x MSAA jede nonstop 55fps+ ... což je asi o 20fps+- víc než to ukazuje Vám :lol: ... čím to může být ? :)
[quote=shipo]Proč 2x680? Není jednoduší pro MP přepnout na Medium, kde je i větší přehlednost :?:[/quote] Si to radši přečti ještě 1x. Je to alternativa a 2x 680 je myšlena tak, že je potřebuješ abys mohl hrát i MP kvalitně na více fps. Nepsal jsem nic o přepínání detailů. Ať si to každý hraje jak chce, ale pokud člověk chce hrát MP a dobře a vše na high tak je 1x680 málo.
@OverlordCZ
Tak som urobil test na MSAA s novými ovládačmi ( verzia 13.2 beta ) PC: 8 gb ram, i5 3570K, gigabyte 7950 ( grafika aj procesor na default taktoch )
Rozlíšenie: full hd Detaily: všetko na maximum
TEST FPS
MSAA vypnuté Avg: 50.570 - Min: 43 - Max: 62
MSAA 2x Avg: 42.033 - Min: 34 - Max: 55
MSAA 4x Avg: 39.099 - Min: 26 - Max: 50
MSAA 8x Avg: 28.746 - Min: 19 - Max: 45
Robil som testy aj s ovládačmi 13.1 a tam som dosahoval priemerne 30 fps pri zapnutom MSAA 2x, takže nárast fps po nainštalovaní nového driveru ide hore aj o 25%.