Dvacetirychlostní DVD vypalovačky od Lite-Onu
Lite-On představil nové DVD mechaniky schopné zápisu rychlostí 20x. Nová série se jmenuje "Super AllWrite" a obsahuje 4 modely.
Lite-On, největší světový výrobce optických mechanik, už dvacetirychlostní vypalovačky prodává nějakou dobu a nutno poznamenat, že podle specifikací nejsou nové modely v ničem lepší, než současný LH-20A1S. Modely řady Super AllWrite tedy zapisují na CD a DVD média následujícími rychlostmi:
- DVD±R : 20x (26,42MB/s)
- DVD±R DL : 8x
- DVD+RW : 8x
- DVD-RW : 6x
- DVD-RAM : 12x
- CD-R : 48x
- CD-RW : 32x
Rychlosti čtení jsou 48x pro CD a 16x pro DVD a výrobce udává v obou případech maximální přístupovou dobu 160ms. A čím že se vlastně od sebe liší jednotlivé modely, když jsou dohromady 4? Nejpřehledněji to vyjádří tabulka:
| Model | LightScribe | Rozhraní |
|---|---|---|
| DH-20A3L | ano | SATA |
| DH-20A3S | ne | SATA |
| DH-20A3H | ano | IDE |
| DH-20A3 | ne | IDE |
Kdy přesně se nové mechaniky dostanou na trh, ani kolik budou stát, Lite-On neoznámil.
Další hráč na poli optických mechanik, Samsung také představil dvacetirychlostí DVD mechaniku jménem SH-S203. O ní tvrdí, že jde o nejrychlejší vypalovačku na trhu. Ale zdali bude novinka od Samsungu rychlejší než stávající i budoucí produkty Lite-Onu, prokážou až recenze.
Zdroj: Clubic