Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru

Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru | Kapitola 7

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 12. 2009 03:00 40

Seznam kapitol

1. Úvod - výkonnější a navíc zdarma 2. Přetaktování - ladíme frekvence a stabilitu 3. BIOS - Krok za krokem 4. Regulace ventilátoru - již skoro mistrem
5. Pevné nervy a tlačítko Enter 6. Flashování a případná záchrana 7. Závěr

Zatím nový BIOS si do základní desky dneska zvládne nahrát téměř každý zkušenější uživatel, v případě grafických karet to už tak snadné není. Připravili jsme pro vás přehledný a jasný návod, jak upravit a potom nahrát zpátky firmware do grafických karet. Přetaktování a regulace větráku už nebude třeba řešit specializovanými programy.

Reklama

Vzhledem k tomu, že se blížíme ke konci dnešního povídání je na místě rekapitulace. V jednoduchých krocích jsme vám popsali některá úskalí, na které můžete při cestě za úspěšným přeflashováním grafiky narazit. Jak jste se sami mohli přesvědčit, nejedná se opravdu o nic složitého. Přesto je nutné dodržet několik základních pravidel, které jsme vám popsali a doplnili názornými ilustracemi. Pokud byste se v nich přesto ztratili a nevěděli co dělat, o flashování se raději nepokoušejte a požádejte o pomoc někoho, kdo má již praktické zkušenosti. Nejvyšší opatrnost je v tomto případě rozhodně na místě.

Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru
i Zdroj: PCTuning.cz

Vám všem co byl návod srozumitelný a jasný gratulujeme. Nyní máte v podstatě veškerou moc a kontrolu nad vaší grafickou kartou. Nic vám už nebrání v tom, mít doma doslova za pár okamžiků model, za který byste jinak museli sáhnout mnohem hlouběji do peněženky. Většina karet ze speciálních edic stejné řady se liší ve většině případů pouze „lepším BIOSem“, případně mají jen nepatrně navýšené takty od výrobce.

 Proč tedy zbytečně připlácet, když jsme si vše vysvětlili. Dalším impulsem pro flashování může být také trvalá změna regulace ventilátoru, a v neposlední řadě také ušetříte malou část systémových prostředků.Do budoucna odpadá potřeba rezidentně běžícího programu, který vás již nebude omezovat. Závěrem snad jen dodám, že vám přejeme vám úspěšné flashování a pěkné vánoce.

 Co byste měli vědět:

  • Pokud si nejste úplně jisti, do flashování se nepouštějte
  • Vždy si zálohujte původní BIOS
  • Dostatečně otestujte frekvence akcelerátoru po přetaktování
  • Před flashováním odinstalujte nástroje pro přetaktování
  • Po každém flashování vždy přeinstalujte ovladače grafické karty

POZOR! Autor ani redakce PCTuning.cz nenesou žádnou odpovědnost za škody na hardwaru, které mohou vzniknout neopatrným flashováním. Veškeré změny a úpravy provádíte na vlastní nebezpečí.

Na závěr bych potom také chtěl poděkovat přispěvatelům v příslušné sekci diskuzních fór pctuning o grafických kartách za spousty užitečných informací, speciální dík si zaslouží Krteq, za podrobné informace a tutoriály o flashování.

Za zapůjčení grafické karty GTX 275 děkujeme společnosti Asus Computer CZ

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama