Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru
PCTuning Článek

Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 12. 2009 03:00 40

Seznam kapitol

1. Úvod - výkonnější a navíc zdarma 2. Přetaktování - ladíme frekvence a stabilitu 3. BIOS - Krok za krokem 4. Regulace ventilátoru - již skoro mistrem
5. Pevné nervy a tlačítko Enter 6. Flashování a případná záchrana 7. Závěr

Zatím nový BIOS si do základní desky dneska zvládne nahrát téměř každý zkušenější uživatel, v případě grafických karet to už tak snadné není. Připravili jsme pro vás přehledný a jasný návod, jak upravit a potom nahrát zpátky firmware do grafických karet. Přetaktování a regulace větráku už nebude třeba řešit specializovanými programy.

Reklama
Reklama
Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru

Nyní se k hlavnímu slovu dostává USB disk (klíčenka). Z něho musíme vytvořit bootovací medium, a proto si odsud stáhneme systémové soubory.

Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru

Dále nás také zajímá utilita HP USB Disk Storage Format Tool, kterou najdete zde. Za její pomoci si vytvoříme bootovací flash disk. Zajímají nás hlavně položky: „create a DOS startup disk“ a „using DOS system files located at“. Ve druhé jmenované nastavíme cestu do adresáře se systémovými soubory. V neposlední řadě jsem ještě zaškrtl „Quick Format“ a disk jsem pojmenoval příznačně „BOOT“. Nezapomeňte, že flash disk musí být formátován jako FAT/FAT32, jinak ho DOS nerozezná.

Extrémní úpravy grafické karty - BIOS na míru

Nyní máte připravené bootovací medium a v tuto chvíli přichází ke slovu nVFlash. Ten rozbalíme a soubory zkopírujeme na připravený USB disk. Zapomenout nesmíme také na námi modifikovaný BIOS, který jsme pojmenovali novybios.rom. Vše máme připravené a můžeme se pustit do flashování. Uložte si rozpracovanou práci, zastavte stahování muziky, následuje restart počítače. V BIOSu základní desky změníme načítání systému. V tuto chvíli nás nezajímá pevný disk, podstatný je pro nás USB disk, změnu uložíme a po restartu již bootujeme do příkazové řádky MS-DOS.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning