firma-asrock-pripravuje-kompaktni-mini-pc-beebox-s-procesorem-braswell-a-pasivnim-chlazenim
PCTuning Novinka

Firma ASRock připravuje kompaktní mini PC BeeBox s procesorem "Braswell" a pasivním chlazením

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
13. 5. 2015 08:00 Sdílej:

Společnost ASRock se chystá vydat svůj nový chlazený mini počítač typu NUC nazvaný BeeBox, jehož zajímavostí je nejen zcela pasivní chlazení, ale také to, že běží na platformě Intel "Braswell". Oficiální představení tohoto miniaturního počítače si ASRock připravuje na veletrh Computex.

Reklama
Reklama

Oblast mini PC není pro značku ASRock rozhodně polem neoraným. V nabídce už totiž má několik modelů kompaktních stolních počítačů. Nový produkt je však přelomový tím, že bude chlazený zcela pasivně a bude využívat SoC Intel Celeron N3000 z rodiny "Braswell". Všechny jeho komponenty budou poskládány do elegantní černé kompaktní skříně s lesklými panely a rozměry 110 × 46 × 118,5 mm. 

I v případě BeeBox se dočkáme dvou různých konfigurací. Obě využívají zmíněný procesor, kterému nicméně mohou sekundovat buď 2, nebo 4 GB pamětí DDR3L s taktem 1600 MHz. V případě potřeby by mělo být možné kapacitu pamětí rozšířit až na 8 GB. Rozdíl mezi oběma konfiguracemi tkví také ve využitém úložišti. To je řešeno pomocí mSATA SSD, které může mít kapacitu 32 nebo 128 GB.

BeeBox bude také překvapivě bohatý na konektivitu. Jelikož většině uživatelů poslouží především jako domácí HTPC, najdeme na zadním panelu dva výstupy HDMI a jeden DisplayPort. Dále je zde k vidění jack pro připojení napájecího adaptéru, gigabitový ethernetový port, dvojice portů USB 3.0 a bezpečnostní port Kensington Lock. BeeBoxu nechybí ani bezdrátová konektivita, kterou zajišťuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. 

Na druhé straně zařízení, tedy na jeho čele potom najdeme dva porty USB 3.0, z nichž jeden je typu C. Nechybí zde samozřejmě ani kombinovaný konektor pro připojení headsetu a infračervený port, který ke komunikaci s ovladačem, který by měl být k BeeBox dodávaný. Jediný audio jack je spravován pomocí kodeku Realtek ALC283, od něhož nemůžeme očekávat nijak přelomovou kvalitu zvuku. 

Díky tomu, že je mini PC chlazeno zcela pasivně, je ideálním kandidátem pro roli HTPC do vašeho obývacího pokoje. Své uplatnění však jistě najde i jako domácí či kancelářské stolní PC. U slabší konfigurace bude na BeeBox předinstalovaný operační systém Windows 8.1. U výkonnější potom prozatím zmínka o OS chybí. Důvodem může být to, že ASRock hodlá výkonnější konfiguraci vydat s nadcházejícím operačním systémem Windows 10. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning