Flotila taxíků řízených umělou inteligencí se domluvila a zastavila na několik hodin dopravu
i Zdroj: techspot
Novinka Flotila taxíků řízených umělou inteligencí se domluvila a zastavila na několik hodin dopravu

Flotila taxíků řízených umělou inteligencí se domluvila a zastavila na několik hodin dopravu

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

1. 7. 2022 20:30

Nějak se nám ta AI vzpírá, nezdá se vám?

Reklama
Reklama

V jednom případě si dokonce AI najala právníka. Další o sobě napsala esej. A teď zase blokují dopravu. Cruise robotaxis je společný podnik firem General Motors a Honda. Plně autonomní taxíky jezdí v San Franciscu a jsou extrémně omezené kvůli bezpečnosti. Jezdí jen od desíti večer do šesti do rána, za hezkého počasí, nefrčí víc než 30 mil za hodinu a ještě jen na vybraných ulicích. To se dá pochopit, nechcete testovat flotilu AI taxíků za dopravní špičky a zkoušet, kolik srazí chodců a nabourají lamp. 

Vskutku podivné je, že taxíky se nějak shromáždily na jednom místě a tam vyhlásily stávku. A to takovou, že pro vozidla museli dojít sami inženýři, kteří systém testovali. Mluvčí Cruise se za incident omluvil, ale nebyl schopen vysvětlit, co se to sakra stalo. Akorát zmínil, že podobné shromáždění se stalo už dříve. Cruise robotaxis je ve fázi komerčního testování, ale podobné incidenty mnoho důvěry nevzbuzují. Tak se nám zdá, že AI už začíná proti lidem tak trochu bojovat. Máme co jsme chtěli.

Zdroj: techspot

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning