havendale-a-auburndale-v-prvni-polovine-2009
Novinka Havendale a Auburndale v první polovině 2009

Havendale a Auburndale v první polovině 2009

Michal Kleman

Michal Kleman

Hodně se mluví o projektu AMD Fusion - spojení grafického jádra a procesoru do jednoho čipu. Pojďme se říct drobnosti o podobném projektu konkurence.

Reklama

Podobný projekt Intelu by se měl dostat na trh v první polovině příštího roku v podobě procesorů Havendale a Auburndale, které budou založeny na architektuře Nehalem a budou vyráběny 45nm procesem. Oba dva procesory budou mít dvě jádra a jedno GPU, rozdíl mezi nimi bude zřejmě právě v síle grafického procesoru.

Havendale a Auburndale v první polovině 2009
i Zdroj: PCTuning.cz

V době příchodu APU (Accelerated Procesing Unit) od Intelu by měly být již podobné produkty AMD připravené na start v mobilním segmentu. Síla procesorů Havendale je zatím velkou otázkou, protože neznáme výkon procesorů Nehalem a také není jisté, jak bude řešeno grafiké jádro těchto APU, jestliže bude podobné dnešním integrovaným grafikám, může mít AMD náskok, protože s firmou AMD má v tomto segmentu více zkušeností, na hraní však nebude ani jedno z řešení. Jisté však je, že tyto procesory budou určeny do nově příchozího socketu 1160. Na další detaily si budeme muset ještě chvíli počkat.

Podle Tech Connect Magazine


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama