hewlett-packard-enterprise-oznamilo-ctvrtletni-hospodarske-vysledky
Novinka Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 5. 2019 10:00 1

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila nejnovější hospodářské výsledky. Ve druhém čtvrtletí aktuálního obchodního roku poklesl firmě zisk téměř o polovinu a výrazně nižší byly i tržby. V případě zisku však podnik překonal očekávání trhů. Na druhou stranu, tržby analytiky zklamaly.

Reklama
Reklama

Firma, která vznikla po rozdělení technologického koncernu Hewlett-Packard v roce 2015, uvedla, že ve druhém čtvrtletí obchodního roku 2018/2019 (únor až duben) si připsala čistý zisk ve výši 419 milionů dolarů. Ve stejném období minulého roku zaznamenala firma zisk 778 milionů dolarů. Nejnovější výsledek znamená pokles o 46 %.

Po úpravě o jednorázové položky dosáhl zisk na akcii 42 centů. Firma tak překonala odhady trhů, které počítaly s upraveným ziskem na akcii na úrovni 37 centů. Tržby dosáhly 7,15 miliardy dolarů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého obchodního roku to představuje pokles o 4,3 %. V tomto ukazateli tak společnost zaostala za odhady trhu, které počítaly s mírným poklesem na 7,40 miliardy dolarů.

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning