hewlett-packard-enterprise-oznamilo-ctvrtletni-hospodarske-vysledky
Novinka Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 5. 2019 10:00 1

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila nejnovější hospodářské výsledky. Ve druhém čtvrtletí aktuálního obchodního roku poklesl firmě zisk téměř o polovinu a výrazně nižší byly i tržby. V případě zisku však podnik překonal očekávání trhů. Na druhou stranu, tržby analytiky zklamaly.

Reklama

Firma, která vznikla po rozdělení technologického koncernu Hewlett-Packard v roce 2015, uvedla, že ve druhém čtvrtletí obchodního roku 2018/2019 (únor až duben) si připsala čistý zisk ve výši 419 milionů dolarů. Ve stejném období minulého roku zaznamenala firma zisk 778 milionů dolarů. Nejnovější výsledek znamená pokles o 46 %.

Po úpravě o jednorázové položky dosáhl zisk na akcii 42 centů. Firma tak překonala odhady trhů, které počítaly s upraveným ziskem na akcii na úrovni 37 centů. Tržby dosáhly 7,15 miliardy dolarů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého obchodního roku to představuje pokles o 4,3 %. V tomto ukazateli tak společnost zaostala za odhady trhu, které počítaly s mírným poklesem na 7,40 miliardy dolarů.

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama